O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
18/19-02-2022 W CAŁYM REGIONIE BARDZO SILNY ZACHODNI WIATR NA PÓŁNOCY ORAZ W CENTRUM WIATR W PORYWACH MOŻE OSIĄGAĆ PRĘDKOŚĆ DO 110-140 KM/H


Ważne od:2022-02-18 godzina 18:00
Ważne do:2022-02-19 godzina 14:00
Autor prognozy:Daniel Obrzanowski
Prawdopodobieństwo:80%
Typ zagrożenia:Wiatr
Stopień zagrożenia:3
Skutki zagrożenia:Porywisty wiatr może powodować zniszczenia w energetyce, rolnictwie, budownictwie, leśnictwie i utrudniać ruch na drogach. W sobotę w rejonach nadmorskich pojawi się wiatrowa cofka. Na całym wybrzeżu poziom wody wzrośnie do stanów ostrzegawczych, lokalnie alarmowych.
Oglądalność:671
Udostępnij:
CAPE
LI
USKOK WIATRU
CIN
SRH

Tagi:            

Powiaty:                                          

Zagrożone regiony

III STOPIEŃ ZAGROŻENIA zostaje wydany dla północnej oraz centralnej części województwa ze względu na bardzo silne porywy wiatru do 90-140 km/h.
II STOPIEŃ ZAGROŻENIA zostaje wydany dla południowej części województwa ze względu na bardzo silne porywy wiatru do 80-100 km/h.


Sytuacja Synoptyczna

W nocy z piątku na sobotę oraz w sobotę w ciągu dnia znajdziemy się pod wpływem kolejnego bardzo gwałtownego układu niskiego ciśnienia znad Danii i środkowej części Morza Bałtyckiego. Niż o imieniu ZEYNEP (int. EUNICE) w środkowej części Europy przyniesie bardzo silne porywy wiatru.


Treść ostrzeżenia

W prognozowanym okresie w całym regionie spodziewamy się bardzo silnego zachodniego i północno zachodniego wiatru. Silny wiatr dodatkowo napędzany będzie prądem strumieniowym.
W powiatach nadmorskich porywy wiatru chwilami mogą osiągać prędkość aż do 100 - 140 km/h. UWAGA lokalnie w tych regionach wiatr może przekraczać te wartości! W centrum oraz na południu województwa porywy wiatru chwilami mogą dochodzić do 80 - 115 km/h.
Silny wiatr będzie z kierunku zachodniego i północno zachodniego.
Najsilniejszych porywów należy spodziewać się w nocy z piątku na sobotę zwłaszcza nad ranem oraz w pierwszej części dnia w sobotę. Lokalnie nie można wykluczyć burz z opadami mieszanymi, silnym wiatrem a nawet trąbami powietrznymi!

Apelujemy o zachowanie ostrożności i posprzątanie balkonów z lekkich przedmiotów. Radzimy nie stawiać samochodów pod drzewami, rusztowaniami oraz dachami. Kierowcy w tym okresie muszą zachować szczególną uwagę i muszą być przygotowani na możliwe niebezpieczeństwo. Starajcie się nie stawać pod drzewami a wszystkim służbom radzimy dobrze zabezpieczyć rusztowania na budowach.


Legenda stopni

Możliwe słabe zagrożenia przed burzami, wiatrem, opadami itp.


Średni stopień zagrożenia przed burzami, wiatrem, opadami itp.


Duży stopień zagrożenia przed burzami, wiatrem, opadami itp.


Bardzo duży stopień zagrożenia przed burzami, wiatrem itp.


Statystyki

Ilość wydawanych ostrzeżeń z danej kategorii


Ilość ostrzeżeń w danym stopniu zagrożenia.