O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
29/30-01-2022 W CAŁYM REGIONIE BARDZO SILNY ZACHODNI I PÓŁNOCNO ZACHODNI WIATR KTÓRY CHWILAMI MOŻE OSIĄGAĆ PRĘDKOŚĆ NAD MORZEM DO 130 KM/H A W GŁĘBI LĄDU DO 80-110 KM/H


Ważne od:2022-01-29 godzina 15:00
Ważne do:2022-01-30 godzina 19:00
Autor prognozy:Daniel Obrzanowski
Prawdopodobieństwo:100%
Typ zagrożenia:Wiatr
Stopień zagrożenia:3
Skutki zagrożenia:Porywisty wiatr może powodować zniszczenia w energetyce, rolnictwie, budownictwie, leśnictwie i utrudniać ruch na drogach. W niedzielę w rejonach nadmorskich pojawi się wiatrowa cofka. Na całym wybrzeżu poziom wody wzrośnie do stanów ostrzegawczych, lokalnie alarmowych.
Oglądalność:1158
Udostępnij:
CAPE
LI
USKOK WIATRU
CIN
SRH

Tagi:        

Powiaty:                                          

Zagrożone regiony

III STOPIEŃ ZAGROŻENIA zostaje wydany dla północnej i północno wschodniej części województwa ze względu na bardzo silne porywy wiatru do 90-130 km/h.
II STOPIEŃ ZAGROŻENIA zostaje wydany dla pozostałej części województwa ze względu na silne porywy wiatru do 80-110 km/h.


Sytuacja Synoptyczna

W trakcie trwania ostrzeżenia znajdziemy się pod wpływem bardzo gwałtownego układu niskiego ciśnienia znad Skandynawii i środkowej części Morza Bałtyckiego. Orkan o imieniu NADIA w środkowej i północnej części Europy przyniesie bardzo silne porywy wiatru.


Treść ostrzeżenia

UWAGA PRZED NAMI BARDZO NIEBEZPIECZNY OKRES. PROSIMY DOKŁADNIE ZAPOZNAĆ SIĘ Z TREŚCIĄ OSTRZEŻENIAW prognozowanym okresie w całym regionie spodziewamy się bardzo silnego zachodniego i północno zachodniego wiatru. Silny wiatr dodatkowo napędzany będzie prądem strumieniowym.
W powiatach nadmorskich oraz w powiecie szczecineckim i białogardzkim porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 90 - 130 km/h. Lokalnie w tych regionach wiatr może przekraczać te wartości. Nad pozostałym obszarem województwa porywy wiatru chwilami mogą dochodzić do 80 - 110 km/h.
Silny wiatr będzie z kierunku zachodniego i północno zachodniego. Najsilniejszych porywów należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę oraz w pierwszej części dnia w niedzielę. W sobotę w godzinach 20:00 - 22:00 z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczał się będzie aktywny chłodny front atmosferyczny. Na froncie możliwe będą burze z mieszanymi opadami w tym drobnego gradu i krupy śnieżnej. Możliwe szkwałowe porywy wiatru.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i posprzątanie balkonów z lekkich przedmiotów. Radzimy nie stawiać samochodów pod drzewami, rusztowaniami oraz dachami. Kierowcy w tym okresie muszą zachować szczególną uwagę i muszą być przygotowani na możliwe niebezpieczeństwo. Starajcie się nie stawać pod drzewami a wszystkim służbom radzimy dobrze zabezpieczyć rusztowania na budowach.


Legenda stopni

Możliwe słabe zagrożenia przed burzami, wiatrem, opadami itp.


Średni stopień zagrożenia przed burzami, wiatrem, opadami itp.


Duży stopień zagrożenia przed burzami, wiatrem, opadami itp.


Bardzo duży stopień zagrożenia przed burzami, wiatrem itp.


Statystyki

Ilość wydawanych ostrzeżeń z danej kategorii


Ilość ostrzeżeń w danym stopniu zagrożenia.