O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.Prognoza na najbliższe dni.

Prognoza na najbliższe dni.

W ostatnim okresie województwo zachodniopomorskie było pod wpływem licznych układów niskiego ciśnienia. Przynosiły one opady śniegu o charakterze zmiennym. Dzięki niskiej temperaturze białe krajobrazy utrzymują się do dnia dzisiejszego. Od czwartku znajdujemy się pod wpływem układu wysokiego ciśnienia znad Wielkiej Brytanii. Podobnie będzie w piątek, ale od soboty czekają nas kolejne zmiany w pogodzie. W najbliższy weekend czeka nas silniejszy wiatr oraz opady śniegu z możliwymi słabymi burzami.


...
NADCIĄGA NIŻ GENUEŃSKI O IMIENIU HANS

NADCIĄGA NIŻ GENUEŃSKI O IMIENIU HANS

Z pewnością każdy z Was słyszał o mocno uwodnionych niżach z południa Europy. Niże nazywane Genueńskie powstają w okolicach włoskiej Genui. Najczęściej przechodzą z południa na północ zahaczając takie kraje jak Włochy, Austrię, Czechy i Polskę. Te najbardziej niebezpieczne układy latem przynoszą bardzo dużo deszczu a zimą potężne śnieżyce. Między innymi to właśnie układ z tej części Europy był sprawcą powodzi stulecia w Czechach i w Polsce....
Daniel Obrzanowski wrzesień 08 2019 Prognozy
Początek marca przyniesie nam zmianę pogody.

Początek marca przyniesie nam zmianę pogody.

Od dłuższego czasu pogoda w województwie wcale nie przypomina nam zimy. Na niebie od kilku dni pojawia się sporo słońca, a temperatury w najcieplejszych momentach dnia dochodzą nawet do 10 stopni. Nocą temperatura spada do ok. 0 z niewielkim mrozem do -3 kresek. Taka pogoda powinna utrzymać się do końca lutego. Od nowego miesiąca w pogodzie czekają nas zmiany.


...
W kolejnych dniach czeka nas ocieplenie.

W kolejnych dniach czeka nas ocieplenie.

W ostatnich dniach znajdowaliśmy się pod wpływem licznych układów niskiego ciśnienia. Przynosiły one do nas opady różnego rodzaju, a za sprawą chłodniejszego powietrza polarnomorskiego lokalnie pojawiały się burze. Na północy i wschodzie województwa mogliśmy podziwiać zimowe krajobrazy. W kolejnych dniach czeka nas poprawa pogody, zrobi się ciepło i słonecznie.
...