O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.PROGNOZA POGODY NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2021 ROKU (OKRES 23-26.12.2021)

PROGNOZA POGODY NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2021 ROKU (OKRES 23-26.12.2021)
Od 2013 roku systematycznie przedstawiamy Państwu prognozę pogody na Święta Bożego Narodzenia. Z grudniowymi świętami bywało różnie. Najczęściej padał (niestety) deszcz.
W ostatnim wpisie przedstawiliśmy Państwu, jaka pogoda była w poprzednich latach.

PROGNOZA Z POPRZEDNICH LAT

Jak będzie w tym roku? Przeczytajcie…

Prognoza miała pojawić się już kilka dni temu, ale na okres świąteczny co aktualizacja modeli numerycznych to inna pogoda. Czasami pojawiała się tak duża dynamika, że nawet wróżenie z czarodziejskiej kuli było niemożliwe. Dopiero teraz można coś więcej powiedzieć, o tym, co może dziać się w trakcie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. A dziać się może sporo zwłaszcza na dzień przed wigilią.


23.12.2021 CZWARTEK
23.12.2021 W tym dniu znajdziemy się pod wpływem układu niskiego ciśnienia PER II. W ciągu dnia bez opadów z temperaturą od -3°C na wschodzie do -1°C na zachodzie oraz nad morzem. W godzinach wieczornych z zachodu na wschód przemieszczały się będą fronty atmosferyczne z opadami śniegu.
Noc z czwartku na piątek pochmurna z opadami śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od 5 do 10 cm. Najwięcej śniegu spodziewamy się na zachodzie miejscami w centrum oraz na południu. Nad ranem na południowym zachodzie oraz miejscami na zachodzie opady śniegu mogą zamieniać się na deszcz ze śniegiem. W całym regionie pojawią się bardzo trudne warunki na drogach. Z powodu umiarkowanych opadów śniegu widzialność może spaść nawet do 100 metrów. Temperatura minimalna spadnie do 0°C lokalnie do -1°C. Wiatr słaby, południowo zachodni.


24.12.2021 WIGILIA

W dzień zachmurzenie całkowite. Na południowym zachodzie możliwe lokalne mgły. W całym regionie możliwe opady. W centrum miejscami na zachodzie oraz na wschodzie spadnie śnieg a na południowym zachodzie deszcz ze śniegiem i sam deszcz. W drugiej części dnia opady śniegu pojawią się na północy. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 5 cm. Temperatura maksymalna od -1°C na wschodzie do 3°C w okolicach Darłowa i Kołobrzegu. Uwaga w całym regionie drogi śliskie! Wiatr umiarkowany, zachodni.
W nocy zachmurzenie całkowite, w drugiej części nocy rozpogodzenia. W całym regionie możliwe opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 2-5 cm. Temperatura minimalna od -5°C na południowym wschodzie do -1°C na północy. W tak zwanych mrozowiskach możliwe spadki temperatury minimalnej do -8/-9°C. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 75 km/h, północny i północno wschodni. Możliwe zawieje i zamiecie śnieżne. Silny wiatr znacznie obniży temperaturę odczuwalną, która może spadać do -10/-12°C.


25.12.2021 I DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

W dzień zachmurzenie małe. Bez opadów. Temperatura maksymalna od -3°C na wschodzie do 2°C nad morzem. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, północny i północno-zachodni.
W nocy bezchmurne niebo w znacznej części województwa. Na wschodzie możliwe słabe zachmurzenie. Bez opadów. Temperatura minimalna od -12°C na wschodzie do -4°C na północy. W mrozowiskach możliwe spadki temperatury minimalnej do -16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 40 km/h, zmienny.


25.12.2021 II DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

W dzień bezchmurne niebo na wschodzie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od -5°C na południu do -1°C w okolicach Świnoujścia. Wiatr umiarkowany, lokalnie w porywach do 50 km/h, południowo wschodni.
W nocy bezchmurne niebo. Temperatura minimalna od -7°C na zachodzie do -3°C na północy. Wiatr umiarkowany, w porywach do 50 km/h, południowo-wschodni.

Ze względu na dynamiczny przebieg pogody na najbliższe dni możliwa jest aktualizacja prognozy.


Korzystając z okazji, cała Administracja strony życzy Państwu zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia, wielu radości, uśmiechu, spędzenia świąt w rodzinnej atmosferze oraz spełnienia marzeń i nadziei, jakie niesie nadchodzący Nowy 2022 Rok.

0 komentarzy

Pozostaw komentarz

G
  • Żadne komentarze nie zostały dodane.

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się by zagłosować.
Niesamowite! (0)0 %
Bardzo dobre (0)0 %
Dobre (0)0 %
Średnie (0)0 %
Słabe (0)0 %