O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.W PRZYSZŁYM TYGODNIU NIECO WIĘCEJ DYNAMIKI W POGODZIE. POJAWIĄ SIĘ MIESZANE OPADY W TYM MOKREGO ŚNIEGU ORAZ SILNY WIATR

W PRZYSZŁYM TYGODNIU NIECO WIĘCEJ DYNAMIKI W POGODZIE. POJAWIĄ SIĘ MIESZANE OPADY W TYM MOKREGO ŚNIEGU ORAZ SILNY WIATR
Od początku okresu jesiennego już dwa razy zmagaliśmy się z niebezpieczną pogodą związaną z silnym wiatrem (23.09 oraz 21.10) W tych dniach porywy wiatru lokalnie przekraczały 100 km/h. Do tej w regionie pory środek jesieni przebiegał dość spokojnie, bez zimowych incydentów. Niestety nadchodzi czas, aby to zmienić. W przyszłym tygodniu w naszym regionie w pogodzie ponownie pojawi się sporo dynamiki. Poniżej prognoza na najbliższe dni.

W niedzielę 28.11.2021 oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek znajdziemy się pod wpływem przemieszczającego się z południa na północ kraju układu niskiego ciśnienia Benedikt. Spokojnie nie grożą nam śnieżyce tak jak w południowej i miejscami centralnej części kraju. Jedynie na wschodzie i północy regionu mogą pojawić się słabe przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 3-4 stopni a nocą lokalnie spadnie do -1°C. Miejscami może być ślisko!


W poniedziałek 29.11.2021 po przejściu niżu z północy zacznie napływać do nas znacznie chłodniejsza masa powietrza. Niestety już tego dnia odczujemy silniejszy północny wiatr, który nad morzem chwilami może osiągać prędkość do 60 km/h. Silny wiatr znacznie obniży temperaturę odczuwalną. W północnej części województwa należy spodziewać się opadów mieszanych od mokrego ciężkiego śniegu po deszcz ze śniegiem i sam deszcz. Chwilami opady mogę być intensywne. Ze względu na dość ciepłe jeszcze podłoże zwłaszcza na północy śnieg nie powinien utrzymywać się, raczej będzie szybko topniał. Nocą z poniedziałku na wtorek opady będą zanikać. Miejscami możliwe będą słabe opady śniegu. Temperatura minimalna wyniesie od -1°C do 1°C. Wiatr słaby nad morzem umiarkowany w porywach do 50 km/h, zmienny.


We wtorek 30.11.2021 wpływ na pogodę będzie miał pogłębiający się układ niskiego ciśnienia, który przemieszczał się będzie po Bałtyku z zachodu na wschód. Z zachodu na wschód przemieszczać się będą fronty atmosferyczne przynoszące początkowo opady mokrego śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i sam deszcz. Mokry śniegu początkowo utworzy pokrywę śnieżną, która może wynieść od 2 do 5 lokalnie 8 cm. Znacznie pogorszą się warunki na drogach! Do tego wszystkiego dojdzie jeszcze silny zachodni i północno zachodni wiatr. W zachodniej części wybrzeża wiatr chwilami może osiągać prędkość do 85-90 km/h. W pozostałej części województwa porywy wiatru mogą dochodzić do 60-70 km/h. Silny wiatr początkowo powodował będzie zawieje śnieżne. Temperatura powietrza początkowo wyniesie ok 0°C i w kolejnych godzinach wzrośnie do 2-4°C. Nocą z wtorku na środę temperatura minimalna wyniesie od 0 do 3°C. Prawie w całym regionie będzie bardzo ślisko i niebezpiecznie.


W środę 01.12.2021 prawdopodobnie czeka nas powtórka pogody z poprzedniego dnia. Znajdziemy się pod wpływem kolejnego układu niskiego ciśnienia, który obierze praktycznie tę samą drogę co poprzedni. Ponownie pojawią się mieszane opady i silny wiatr.


O bardziej szczegółowych warunkach na ten dzień poinformuję w kolejnych wpisach.

0 komentarzy

Pozostaw komentarz

G
  • Żadne komentarze nie zostały dodane.

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się by zagłosować.
Niesamowite! (0)0 %
Bardzo dobre (0)0 %
Dobre (0)0 %
Średnie (0)0 %
Słabe (0)0 %