O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.UWAGA PRZED NAMI NIEBEZPIECZNY CZWARTEK. NADCHODZI NIŻ GENUEŃSKI

UWAGA PRZED NAMI NIEBEZPIECZNY CZWARTEK. NADCHODZI NIŻ GENUEŃSKI
Od ostatniego groźnego incydentu związanego z pogodą minęły dwa tygodnie. Już w najbliższy czwartek spodziewamy się kolejnej bardzo dynamicznej pogody. Tym razem niż o imieniu PETER powstanie w okolicach Genui (północno zachodnia część Włoch)

Niże z tej części Europy praktycznie zawsze przynoszą bardzo niebezpieczną pogodę w środkowej części kontynentu. Wiosną, latem i jesienią przynoszą silne i długotrwałe opady deszczu a zimą bardzo silne opady śniegu. Śnieg nam nie grozi ale pojawią się opady deszczu o silnym i umiarkowanym natężeniu oraz lokalnie silniejszy wiatr.

Niż PETER obecnie powstaje w okolicach Genui i w kolejnych godzinach zacznie przemieszczać się na północ i delikatnym odchyleniem na wschód. Jego centrum przejdzie przez Monachium w Niemczech Pilzno w Czechach Drezno w Niemczech i wkroczy nad naszą zachodnią granicę. W godzinach popołudniowych przejdzie przez nasze południowo wschodnie powiaty przynosząc już silne i umiarkowane opady deszczu. Po przejściu centrum niżu dalej na północny wschód w okolice Słupska z północy zacznie napływać chłodniejsze powietrze. W tym czasie należy liczyć się w silnymi porywami wiatru (głównie na północy na zachodzie miejscami na południu i na wschodzie województwa) Na obecną chwilę modele numeryczne podają, że w trakcie jutrzejszej doby na terenie województwa opady mogą wynieść od 10 do 30 lokalnie 40 mm a porywy wiatru chwilami mogą przekraczać 70-80 km/h.

0 komentarzy

Pozostaw komentarz

G
  • Żadne komentarze nie zostały dodane.

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się by zagłosować.
Niesamowite! (0)0 %
Bardzo dobre (0)0 %
Dobre (0)0 %
Średnie (0)0 %
Słabe (0)0 %