Niż Benjamin czyli kolejne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem i silniejszy wiatr
Opublikowane przez Daniel Obrzanowski dnia Styczeń 07 2019 10:17:41

W najbliższym czasie znajdziemy się w zasięgu układu niskiego ciśnienia o imieniu Benjamin. Oznacza to pogorszenie pogody. Pojawią się opady deszczu, deszczu ze śniegiem i silniejszy wiatr.


Rozszerzone newsy

Centrum niżu obecnie znajduje się nad Morzem Północnym 990 hPa. W kolejnych godzinach przemieszczał się będzie na południowy wschód. We wtorek nad ranem jego centrum znajdzie się nad Ciśnieniami Duńskimi. W południe centrum układu znajdzie się nad naszym wybrzeżem 986 hPa. Od tego momentu jego kierunek przemieszczania się będzie południowy.

Od rana we wtorek do wieczora w środę w naszym regionie należy spodziewać się opadów deszczu (chwilami intensywnego) oraz silniejszego wiatru. Lokalnie pojawią się opady deszczu ze śniegiem a w środę nawet sam mokry śnieg. Porywy wiatru tylko lokalnie mogą przekroczyć 70 - 80 km/h. Najsilniejszego wiatru należy spodziewać się nad samym morzem oraz w zachodniej części województwa. Początkowo będzie on z zachodu ale w kolejnych godzinach będzie zmieniał swój kierunek na północno zachodni, północny i północno wschodni. Niestety ponownie będziemy mieli do czynienia z cofką. Kolejny raz pojawi się zagrożenie powstania lokalnych powodzi.

W ciągu 48 godzin spodziewamy się opadów z rzędu 25 – 35 mm. Lokalnie te wartości mogą zostać przekroczone.