SILNE ZAŁAMANIE POGODY (OPADY, SILNY WIATR, NA BAŁTYKU COFKA)

Users Online Now
Guests Online: 1

Members Online: 0

Total Members: 18
Newest Member: Konrad Bienkowski

SILNE ZAŁAMANIE POGODY (OPADY, SILNY WIATR, NA BAŁTYKU COFKA)

W nadchodzących dniach czeka nas silniejsze załamanie pogody pojawią się różnego rodzaju opady od deszczu po krupę śnieżną z drobnym gradem włącznie. Możliwe są też burze. Niestety to nie jedyne zagrożenie, z jakim będziemy się zmagać w najbliższych dniach. Już od soboty czekają nas silne a chwilami nawet bardzo silne i niszczące porywy wiatru z kierunku północno zachodniego i północnego. Wiatr z tych kierunków doprowadzi do silnej cofki

 i wlewania się wody z Bałtyku na ląd. W związku z tym rzeki zaczną w bardzo szybkim tempie przybierać, niewykluczone będą wylania i powodzie. Nurkujące gwałtowne niże sprowadzą do nas znacznie chłodniejsze powietrze polarno morskie i arktyczne.
Już w piątek na północy odczujemy silniejszy wiatr. W porywach nad samym morzem może osiągać prędkość do 50 lokalnie 60 km/h. W całym województwie należy spodziewać się opadów deszczu raczej o charakterze przelotnym. Temperatura w ciągu dnia z ledwością przekroczy 11 – 12 stopni. W całym województwie nie wyklucza się pojawienie burz.

W sobotę odczujemy już nadchodzące zmiany w pogodzie. Pojawi się wcześniej wspomniany silny wiatr, który w porywach może osiągać prędkość do 75 – 80 km/h. Najsilniejszy wiatr wystąpi na północy województwa. Nadal należy spodziewać się opadów deszczu i dość niskich temperatur maksymalnie do 10 – 11 stopni w ciągu dnia i 6 – 8 stopni w ciągu nocy. Silny wiatr powodował będzie odczuwalne temperatury znacznie niższe.

W niedzielę niestety czeka nas kontynuacja pochmurnej i wietrznej pogody. Ponownie pojawią się opady deszczu. Silny wiatr tym razem pojawi się na zachodzie i na północy oraz miejscami w centrum i na południu. W porywach może osiągać prędkość do 80 km/h.

W poniedziałek odetchniemy od opadów, ale silny wiatr niestety nie odpuści. Na północy w tym dniu wiatr może osiągać prędkość do 70 – 75 km/h.

Ze wstępnych analiz do końca przyszłego tygodnia czekać nas będzie jeszcze jedno załamanie pogody. W okolicach czwartku (02.11.2017) z północy na południe kolejny raz będzie przechodził gwałtowny układ niskiego ciśnienia przynosząc silne porywy wiatru i różnego rodzaju opady. O szczegółach i pogodzie na okres 01 – 03 listopada poinformujemy Państwa w kolejnym wpisie.


0 comments
    No Comments have been Posted.

Leave a Comment

Guest
Sign In
Not a member yet? Click here to register.
Rating is available to Members only. Please Login or Register to vote.
Awesome! (0)0 %
Very Good (0)0 %
Good (0)0 %
Average (0)0 %
Poor (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

About Us

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2017

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2018 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

400,323 unique visits

Contact Me

Nebula Theme by PHP-Fusion Inc

| Memory used: 10.75MB/2MB