Rozbudowa wyżu i ochłodzenie. Nadchodzi chłodniejszy okres synoptyczny.

Users Online Now
Guests Online: 1

Members Online: 0

Total Members: 18
Newest Member: Konrad Bienkowski

Rozbudowa wyżu i ochłodzenie. Nadchodzi chłodniejszy okres synoptyczny.

Przed nami pogodowa przemiana. Już teraz w dość szybkim tempie rośnie ciśnienie atmosferyczne. Ma to związek z rozbudową i szybkim rozrastaniem się wyżu znad Północno-Wschodniej Europy. W sobotę w ciągu dnia ciśnienie atmosferyczne może osiągnąć w regionie ponad 1035 hPa.Póki co w piątek w całym omawianym regionie przeważać ma pochmurna aura. Jedynie w północno-wschodnich krańcach województwa, szczególnie w powiecie sławieńskim pojawiać się mogą rozpogodzenia i spadki do zachmurzenia umiarkowanego(4/8 oktantów). W południowej części województwa nie można wykluczyć słabych, symbolicznych opadów śniegu z niskich chmur warstwowych.

W sobotę z biegiem dnia od południa postępować ma coraz więcej przejaśnień, lecz mimo to nadal dominować ma niskie zachmurzenie podinwersyjne-stratus. Przewiduje się stabilną równowagę troposfery, nigdzie nie będzie padać. Przeważnie  w całym województwie od soboty spodziewany jest całodobowy mróz. 
Silniejszy, zimny wiatr z kierunku południowo-wschodniego znacznie będzie obniżał wartości odczuwalne temperatury. Będą one znacznie niższe, od tych na termometrach.

Pogodna, piękna, sucha i mroźna aura występować ma w całym województwie w niedzielę.  Ze względu na rozpogodzenia w ciągu nocy ciepło będzie szybvko uciekać w przestrzeń kosmiczną, dlatego prognozuje się spore spadki temperatury.  Najmroźniejszy ma być poniedziałkowy poranek. Minimalnie w poniedziałek przed wschodem słońca zanotujemy ok. -6,-8 st.C. Przy gruncie temperatury mogą być niższe od tych podanych na zdjęciach !!! Przez cały dzień nigdzie temperatura nie powinna osiągnąć 0 st.C. Grunt będzie mocno wychłodzony, możliwe jest także tworzenie się osadów atmosferycznych w postaci szronu.


0 comments
    No Comments have been Posted.

Leave a Comment

Guest
Sign In
Not a member yet? Click here to register.
Rating is available to Members only. Please Login or Register to vote.
Awesome! (0)0 %
Very Good (0)0 %
Good (0)0 %
Average (0)0 %
Poor (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

About Us

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2017

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2018 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

486,529 unique visits

Contact Me

Nebula Theme by PHP-Fusion Inc

| Memory used: 10.08MB/2MB