Prognoza na świąteczny okres 24-26.12.2017r

Users Online Now
Guests Online: 2

Members Online: 0

Total Members: 18
Newest Member: Konrad Bienkowski

Prognoza na świąteczny okres 24-26.12.2017r

Kilka dni temu wspominaliśmy, że w ostatnich latach pogoda w grudniu zaskakiwała nas już nie raz. Początek miesiąca był dość chłodny potem była przeplatanka jesieni i zimy, a kiedy przychodził czas świąt Bożego Narodzenia, nagle robiło się ciepło. Takie przejścia pojawiały się np. w 2013 roku, kiedy to w wigilię w Szczecinie zanotowaliśmy aż 12 st. C. W ostatnim roku było bardzo podobnie. Temperatura w czasie świąt wynosiła od 6 do 11 stopni. Gdyby nie kalendarz i stary zwyczaj, że jak święta to i śnieg to nie powiedzielibyśmy, że mamy grudzień.Prognozę na tegoroczne święta tak naprawdę można było wydać kilka dni temu, już wtedy było praktycznie wiadomo, że będą to dni z raczej jesienną pogodą. Jak to zawsze bywa, człowiek miał jeszcze nadzieję, że coś się jeszcze zmieni – niestety tak nie było.

24.12.2017 wigilia upłynie nam pod znakiem ciepłej, ale i deszczowej i przede wszystkim wietrznej pogody. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 10 st. C. Takie wartości odnotujemy głównie na zachodzie. Na południu w tym czasie na termometrach zobaczymy ok 9 st. a na wschodzie i północy 7-8 stopni powyżej zera. Ciekawostką jest to, że te najwyższe wartości pojawią się z rana. Niestety w całym regionie należy liczyć się z przelotnymi opadami deszczu. Najwięcej spadnie go na północnym wschodzie województwa ok 15 mm. Od rana niestety będzie nam dokuczał silny i porywisty wiatr, który w porywach nad morzem może osiągać prędkość do 80 – 90 km/h. W głębi lądu porywy wiatru mogą dochodzić do 70-80 km/h.

temperatura max porywy wiatru w km/h opady deszczu w mm

 

25.12.2017 Boże Narodzenie. W tym dniu czeka nas kontynuacja pogody z poprzedniego dnia. Temperatura będzie porównywalna z maksymalnymi wartościami do 7-10 stopni. Najcieplej ponownie będzie na zachodzie a najchłodniej nad morzem w okolicach Świnoujścia. W pierwszej części dnia mogą pojawić się jeszcze słabe opady deszczu, ale z każdą kolejną godziną opadów będzie coraz mniej. Po południu w całym regionie nie powinno już padać. W drugiej części dnia nie wykluczamy słabych przejaśnień. Nadal dokuczał nam będzie silniejszy zachodni i północno zachodni wiatr. Nad morzem jego prędkość chwilami może wynieść do 80-90 km/h. Po południu wiatr powinien już słabnąć, a w godzinach wieczornych silniejsze porywy wiatru pojawią się już tylko nad samym morzem. Noc z poniedziałku na wtorek chłodna z temperaturą minimalną do ok 2-3 stopni.

temperatura max porywy wiatru w km/h opady deszczu w mm


26.12.2017 Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu odetchniemy od opadów i silnego wiatru. Zrobi się o kilka stopni chłodniej. Temperatura wzrośnie do 6-9 stopni. Najchłodniej tym razem będzie w okolicach Sławna a najcieplej tradycyjnie na zachodzie. W całym regionie możliwe będą przejaśnienia i chwile ze słońcem. Nie prognozujemy w tym dniu opadów. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunku południowo zachodniego i zachodniego. W porywach chwilami może osiągać prędkość do 40-60 km/h.

temperatura max porywy wiatru w km/h opady deszczu w mm


Korzystając z okazji, cała Administracja strony życzy Państwu zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia, wielu radości, uśmiechu, spędzenia świąt w rodzinnej atmosferze oraz spełnienia marzeń i nadziei, jakie niesie nadchodzący Nowy 2018 Rok.


1 comment
  • 01/01/1970

    Reply · ·

Leave a Comment

Guest
Sign In
Not a member yet? Click here to register.
Rating is available to Members only. Please Login or Register to vote.
Awesome! (0)0 %
Very Good (0)0 %
Good (0)0 %
Average (0)0 %
Poor (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

About Us

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2017

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2018 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

359,162 unique visits

Contact Me

Nebula Theme by PHP-Fusion Inc

| Memory used: 3.48MB/3.75MB