PROGNOZA POGODY NA NAJBLIŻSZE DNI. SZTORM, SILNY WIATR, COFKA, A NASTĘPNIE UDERZENIE ZIMNA I NOCNE PRZYMROZKI. ZAŁAMANIE POGODY ROZPOCZNIE SIĘ W WEEKEND

Users Online Now
Guests Online: 2

Members Online: 0

Total Members: 18
Newest Member: Konrad Bienkowski

PROGNOZA POGODY NA NAJBLIŻSZE DNI. SZTORM, SILNY WIATR, COFKA, A NASTĘPNIE UDERZENIE ZIMNA I NOCNE PRZYMROZKI. ZAŁAMANIE POGODY ROZPOCZNIE SIĘ W WEEKEND

W najbliższych dniach znacznie się ochłodzi, lecz największe zmiany nadejdą w weekend, co będzie przełomowym wydarzeniem w pogodzie. Będzie to miało związek z liczną cykolgenezą na Północy Europy. Dynamiczny silny, górnotroposferyczny prąd strumieniowy sprzyjać ma pogłębianiu się ośrodków niżowych. Wzrośnie gradient baryczny, a co za tym idzie prędkość wiatru.

Wiatr z kierunków północnych spowodować może niestety bardzo silną cofkę i duże wzrosty poziomu wód w rzekach przybrzeżnych. Najmocniej ma wiać w niedzielę i częściowo w poniedziałek. W sobotę, również mocniej powieje, lecz ten najgłębszy niż, który spowoduje najsilniejsze ochłodzenie( spływ arktycznych mas powietrza) zaznaczy się właśnie pod koniec tygodnia.

Czwartek

Dominować ma zachmurzenie duże(6-8/8 oktantów). Przejaśnienia mogą pojawiać się sporadycznie.Przeważnie, jednak całkowicie niebo przykrywać będą chmury warstwowe.Temperatura wynosić ma ok.11-13 st.C, lecz za sprawą silniejszego wiatru z kierunku zachodniego odczuwać możemy niższe wartości. Niewykluczone są słabe,chwilowe symboliczne opady z chmur warstwowych. Na silniejszy deszcz możemy liczyć w piątek.

W niedzielę możemy mieć do czynienia z bardzo silnym wiatrem, z nietypowego kierunku. Może on powodować sporo zagrożeń, w tym m.in cofkę i częściowe zalewanie terenów nadbrzeżnych, biorąc pod uwagę to że z kierunku N,NNW wiać ma silnie i dość długo. Fale na morzu mogą okażą się imponujące ! Możliwe, że porywy wiatru, w czasie przechodzenia komórek burzowych dochodzić mogą do 90-100 km/h. Dynamika jest duża, niż jest bardzo nietypowy, bo atakuje z północy i będzie mieć potencjał. Ze względu na mocno wychłodzoną środkową troposferę mogą pojawiać się opady gradu i krupy śnieżnej. Apelujemy o śledzenie aktualnych ostrzeżeń i przekazywanie informacji dalej !

Po weekendzie po zachodniej części niżu wytworzy się korytarz do napływu arktycznych mas. Będziemy mieć do czynienia z pierwszymi przymrozkami w tym sezonie. NIESAMOWITE ZMIANY POGODOWE.

Źródło grafiki: https://meteomodel.pl/


0 comments
    No Comments have been Posted.

Leave a Comment

Guest
Sign In
Not a member yet? Click here to register.
Rating is available to Members only. Please Login or Register to vote.
Awesome! (0)0 %
Very Good (0)0 %
Good (0)0 %
Average (0)0 %
Poor (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

About Us

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2017

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2018 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

400,345 unique visits

Contact Me

Nebula Theme by PHP-Fusion Inc

| Memory used: 10.76MB/4MB