Trąba powietrzna znad Polic

Users Online Now
Guests Online: 2

Members Online: 0

Total Members: 18
Newest Member: Konrad Bienkowski

Trąba powietrzna znad Polic

W środę wczesnym wieczorem w okolicach m. Police powstała krótka trąba powietrzna. W tym czasie znajdowaliśmy się w zasięgu układu niskiego ciśnienia znad północnej Danii

 o imieniu PERRYMAN II. W pierwszej części dnia z zachodu na wschód przemieszczał się ciepły front atmosferyczny, przynosząc opady deszczu.

W drugiej części dnia również z zachodu na wschód przemieszczał się kolejny front tym razem chłodny. Ponownie pojawiły się opady deszczu i prognozowane wcześniej burze. Prognozy modeli numerycznych w tym dniu wskazywały na pojawienie się niewielkiej chwiejności. Tak też się stało po godzinie 18:00 znad Niemiec wkraczały pierwsze komórki burzowe. W okolicach godziny 19:00 do granicy zbliżała się kolejna komórka burzowa, która kilkanaście minut później doprowadziła do powstania krótkotrwałej trąby powietrznej nie związanej z mezocyklonem, czyli burzą superkomórkową.

Całe zjawisko trwało ok 5 minut ale to wystarczyło aby na terenie Polic wyrządzić kilka szkód. Przewrócona suwnica, wyrwane bramy z hali to tylko niektóre szkody jakie wyrządziła trąba donosi Radio Szczecin.

Tego typu trąby niezwiązane z superkomórkami burzowymi są bardzo trudno do przewidzenia. Z reguły są dużo słabsze, ale jednak potrafią narobić szkód.


Filmy:
https://www.facebook.com/krzysztof.cieloszyk/posts/1654245497981671autor klipu: Sławek Trepa


0 comments
    No Comments have been Posted.

Leave a Comment

Guest
Sign In
Not a member yet? Click here to register.
Rating is available to Members only. Please Login or Register to vote.
Awesome! (0)0 %
Very Good (0)0 %
Good (0)0 %
Average (0)0 %
Poor (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

About Us

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2017

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2018 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

400,319 unique visits

Contact Me

Nebula Theme by PHP-Fusion Inc

| Memory used: 10.75MB/4MB