Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
Ostrzeżenie! Mgła Ważne od 2020-09-29 godz: 22:00 do 2020-09-30 godz: 07:00 Czytaj więcej

NIEPOKOJĄCE PROGNOZY NA KOŃCÓWKĘ SIERPNIA. MOŻLIWE BARDZO SILNA ULEWA I SILNY WIATR

Aktualnie online
Gości online 8

Użytkowników online 0


Łącznie użytkowników: 14
Najnowszy użytkownik: Martyna Mietluk
Archiwum bloga
NIEPOKOJĄCE PROGNOZY NA KOŃCÓWKĘ SIERPNIA. MOŻLIWE BARDZO SILNA ULEWA I SILNY WIATR

NIEPOKOJĄCE PROGNOZY NA KOŃCÓWKĘ SIERPNIA. MOŻLIWE BARDZO SILNA ULEWA I SILNY WIATR

Niepokojące prognozy modelu GFS na końcówkę sierpnia, który prognozuje nadejście bardzo silnego i gwałtownego układu niskiego ciśnienia.
Niż miałby powstać już za kilka dni znad zatoki Genui. Układy z tej części Europy nazywane są niżami genueńskimi i są najbardziej niebezpiecznymi układami w naszej części Europy. Latem przynoszą potężne ulewy a w zimie mogą przynieść wielkie śnieżyce w środkowej części Europy.

Do ich powstania przyczynia się najczęściej tzw. blokada Atlantyku, czyli powstanie silnego wyżu nad oceanem. Taką sytuację będziemy mieli w nocy z 29 na 30 sierpnia (1 obrazek: mapa synoptyczna z tropicaltidbits.com) W kolejnych godzinach niż będzie się pogłębiał i przemieszczał na północ i północny wschód (2 obrazek: centrum niżu nad Polską z ciśnieniem 991 hPa z tropicaltidbits.com)
Wszystko wskazuje na to, że najgorsze (dla naszego regionu) warunki rozpoczną się 30.08.2020 w drugiej części dnia oraz w nocy z 30 na 31 sierpnia. Wtedy centrum niżu będzie nad woj. pomorskim a do naszego regionu nadciągnie silna ulewa oraz bardzo silne porywy wiatru. Na północy oraz na wschodzie wiatr w porywach może osiągać prędkość nawet do 90 km/h (3 obrazek źródło meteologix.com) Suma opadów w ciągu 24 godzin może wynieść aż 125-150mm (4 obrazek źródło meteologix.com)
Tak silne opady deszczu mogę doprowadzić do powodzi.
Mamy nadzieję, że prognozy jeszcze się zmienią i niż nie będzie aż tak silny. O całej sytuacji będziemy Państwa informowali w kolejnych wpisach.
Galeria wpisów

0 komentarz

Zostaw komentarz

G
  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla użytkowników. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj się by zagłosować.
Niesamowite! (0)0 %
Bardzo dobre (0)0 %
Dobre (0)0 %
Średnie (0)0 %
Słabe (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

O nas

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2019

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2020 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Brzanek Theme by PHP-Fusion Inc

9,350,341 unikalnych wizyt
Czas generowania: 0.20459 sekund | Średnio: 0.20459 (0) sekund | Zapytań: 60 | Użyta pamięć: 7.47MB/8MB