Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.

NAJPIERW SABINE A POTEM TOMRIS NAMIESZAJĄ W POGODZIE W ZACHODNIEJ ŚRODKOWEJ I PÓŁNOCNEJ CZĘŚCI EUROPY

Aktualnie online
Gości online 4

Użytkowników online 0


Łącznie użytkowników: 14
Najnowszy użytkownik: Martyna Mietluk
Archiwum bloga
NAJPIERW SABINE A POTEM TOMRIS NAMIESZAJĄ W POGODZIE W ZACHODNIEJ ŚRODKOWEJ I PÓŁNOCNEJ CZĘŚCI EUROPY

NAJPIERW SABINE A POTEM TOMRIS NAMIESZAJĄ W POGODZIE W ZACHODNIEJ ŚRODKOWEJ I PÓŁNOCNEJ CZĘŚCI EUROPY

Od kilku dni przyglądamy się prognozom i wyliczeniom na końcówkę tego i początek przyszłego tygodnia. Początkowo prognozy wskazywały na utworzenie bardzo silnego i niebezpiecznego układu niskiego ciśnienia nad wodami Atlantyku. W niedzielę oraz w poniedziałek wielkim impetem miał przejść nad Wielką Brytanią, północną Danią oraz Skandynawią.

Kolejne wyliczenia modeli numerycznych raz pogarszały sytuację raz polepszały. Po dzisiejszych aktualizacjach jesteśmy pewni, że i nas to nie ominie. Przed nami niebezpieczny i bardzo wietrzny okres.

W naszym regionie wszystko zacznie się w niedzielę w drugiej części dnia. Początkowo będą to porywy wiatru dochodzące do 50-60 km/h ale już w pierwszej części nocy z niedzieli na poniedziałek porywy wiatru zwiększą się do 80 lokalnie 90 km/h. Najsilniejszy południowo zachodni wiatr pojawi się w poniedziałek nad ranem, a jego porywy mogą dochodzić do 100 km/h. Lokalnie ta wartość może być przekroczona. W poniedziałek w ciągu dnia wiatr będzie umiarkowany a jego porywy mogą dochodzić do 60-70 km/h. Wieczorem ponownie wiatr zacznie nabierać na sile. Nocą z poniedziałku na wtorek nad morzem wiatr może osiągać prędkość do 90 km/h. We wtorek oraz w nocy z wtorku na środę silny wiatr nie odpuści. Poprawa pogody nastąpi prawdopodobnie dopiero w środę po południu.

Z silnym wiatrem pojawią się konwekcyjne opady deszczu. Lokalnie możliwe będą burze.


Wstępne ostrzeżenia przed silnym wiatrem na najbliższe dni.Wyliczenia przez kilka modeli


MODEL ECMWF


MODEL GFS


MODEL ICON


Galeria wpisów

0 komentarz

Zostaw komentarz

G
  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla użytkowników. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj się by zagłosować.
Niesamowite! (0)0 %
Bardzo dobre (0)0 %
Dobre (0)0 %
Średnie (0)0 %
Słabe (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

O nas

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2019

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2020 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Brzanek Theme by PHP-Fusion Inc

8,308,943 unikalnych wizyt
Czas generowania: 0.19065 sekund | Średnio: 0.19065 (0) sekund | Zapytań: 56 | Użyta pamięć: 7.18MB/2MB