Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.

UWAGA W PONIEDZIAŁEK 30.09.2019 MOŻLIWA SILNA WICHURA

Aktualnie online
Gości online 2

Użytkowników online 0


Łącznie użytkowników: 14
Najnowszy użytkownik: Martyna Mietluk
Archiwum bloga
UWAGA W PONIEDZIAŁEK 30.09.2019 MOŻLIWA SILNA WICHURA

UWAGA W PONIEDZIAŁEK 30.09.2019 MOŻLIWA SILNA WICHURA

Prognozowana wcześniej dynamiczna pogoda na najbliższy poniedziałek powoli staje się faktem. Coraz więcej modeli numerycznych na końcówkę września przewiduje przejście gwałtownego układu niskiego ciśnienia.

Trzy modele, które bierzemy tym razem pod uwagę (GFS, ECMWF i UMPL) sugerują, że w ciągu dnia w poniedziałek z zachodu na wschód przez południową część Bałtyku przejdzie dość gwałtowny układ niskiego ciśnienia. Niż o imieniu Mortimer sprowadzi do nas bardzo silny wiatr. Wszystko wskazuje na to, że porywy wiatru mogą być jeszcze silniejsze niż podczas wichury, jaka miała miejsce 17 września br.


„Najsłabszych porywów wiatru” na ten dzień prognozuje model GFS. Jego wyliczenia mówią o porywach wiatru dochodzącym do 90 km/h. Model ECMWF przewiduje, że porywy wiatru mogą dochodzić do 95/100 km/h.
Najbardziej niebezpieczne porywy wiatru prognozuje model UMPL, który ostatnio bardzo dobrze przewidział siłę wiatru z dnia 17.09.2019. Według niego wiatr tym razem na przeważającym obszarze może osiągać i przekraczać aż 100/110 km/h. Bardzo wiele wskazuje na to, że i tym razem UMPL będzie miał rację. Przypominamy ten model uwzględnia konwekcyjne porywy wiatru, to właśnie one mogą być najbardziej niebezpieczne.

Omawiane warunki pochodzą z dzisiejszego dnia z godziny 12:00 a do omawianego zagrożenia pozostało jeszcze kilka aktualizacji w związku z tym warunki mogą jeszcze się pozmieniać. Już teraz warto pomyśleć o swój dobytek, o zabezpieczenie przedmiotów na balkonach. W razie czego proponujemy nie parkować samochodów pod drzewami i lampami.


W niedzielę na naszych stronach pojawi się oficjalne ostrzeżenie przed silnym wiatrem.


Galeria wpisów

0 komentarz

Zostaw komentarz

G
  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla użytkowników. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj się by zagłosować.
Niesamowite! (0)0 %
Bardzo dobre (0)0 %
Dobre (0)0 %
Średnie (0)0 %
Słabe (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

O nas

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2019

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2020 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Brzanek Theme by PHP-Fusion Inc

9,321,056 unikalnych wizyt
Czas generowania: 0.21942 sekund | Średnio: 0.21942 (0) sekund | Zapytań: 60 | Użyta pamięć: 7.24MB/8MB