Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.

NADCIĄGA NIŻ GENUEŃSKI O IMIENIU HANS

Aktualnie online
Gości online 3

Użytkowników online 0


Łącznie użytkowników: 14
Najnowszy użytkownik: Martyna Mietluk
Archiwum bloga
NADCIĄGA NIŻ GENUEŃSKI O IMIENIU HANS

NADCIĄGA NIŻ GENUEŃSKI O IMIENIU HANS

Z pewnością każdy z Was słyszał o mocno uwodnionych niżach z południa Europy. Niże nazywane Genueńskie powstają w okolicach włoskiej Genui. Najczęściej przechodzą z południa na północ zahaczając takie kraje jak Włochy, Austrię, Czechy i Polskę. Te najbardziej niebezpieczne układy latem przynoszą bardzo dużo deszczu a zimą potężne śnieżyce. Między innymi to właśnie układ z tej części Europy był sprawcą powodzi stulecia w Czechach i w Polsce.

W najbliższych dniach (poniedziałek noc z poniedziałku na wtorek oraz we wtorek) taki układ będzie wędrował z południa na północ. Niż o imieniu Hans kolejny raz namiesza w pogodzie w środkowej części Europy. W Alpach już notowane są opady śniegu a w najbliższych godzinach możliwe tam będą śnieżyce. Opady deszcz o natężeniu silnym i bardzo silnym obejmą Czechy, Niemcy i Polskę.
Obecnie modele numeryczne nie są zgodne co do trasy przejścia centrum niżu. Ale najprawdopodobniej środek będzie przemieszczał się zachodnią częścią Czech oraz na pogranicz Polski i Niemiec. Po jego zachodniej jak i wschodniej stronie wystąpią spore opady deszczu pochodzenia wielkoskalowego i konwekcyjnego. Lokalnie możliwe będą burze. W naszym regionie opady deszczu dotrą w poniedziałek. Początkowo padać będzie na zachodzie ale w kolejnych godzinach opady obejmą całe województwo. Popołudniu na wschodzie miejscami w centrum na południu oraz na północy możliwe będą burze związane z pierwszą falą opadów. W czasie burz, suma opadów deszczu może wynieść 20-30 l/m2. Burze mogą utrzymywać się do godzin nocnych.


Na zachodzie do godziny 19:00 suma opadów może przekroczyć 30 l/m2. W kolejnych godzinach opady w tym regionie powinny zanikać i nocą z poniedziałku na wtorek powinno być tam spokojnie. Na wschodzie oraz w centrum prawdopodobnie nadal będzie padał deszcz.


We wtorek kiedy to centrum niżu znajdzie się pomiędzy Szwecją a Polską od zachodu nadciągną kolejne opady deszczu. Do tego zacznie nasilać się zachodni wiatr. Na północy oraz na zachodzie jego porywy mogą przekraczać 75 km/h. Po godzinie 16:00 opady powinny powoli opuszczać nasz region.


W trakcie trwania prognozy suma opadów deszczu może wynieść 30-50 l/m2 (lokalnie możliwe jeszcze większe wartości)
Galeria wpisów

0 komentarz

Zostaw komentarz

G
  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla użytkowników. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj się by zagłosować.
Niesamowite! (0)0 %
Bardzo dobre (0)0 %
Dobre (0)0 %
Średnie (0)0 %
Słabe (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

O nas

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2019

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2020 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Brzanek Theme by PHP-Fusion Inc

8,308,262 unikalnych wizyt
Czas generowania: 0.19808 sekund | Średnio: 0.19808 (0) sekund | Zapytań: 56 | Użyta pamięć: 7.18MB/2MB