Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.

PODSUMOWANIE 26.06.2019 NOWY REKORD TEMPERATURY MAKSYMALNEJ DLA CZERWCA

Aktualnie online
Gości online 4

Użytkowników online 0


Łącznie użytkowników: 14
Najnowszy użytkownik: Martyna Mietluk
Archiwum bloga
PODSUMOWANIE 26.06.2019 NOWY REKORD TEMPERATURY MAKSYMALNEJ DLA CZERWCA

PODSUMOWANIE 26.06.2019 NOWY REKORD TEMPERATURY MAKSYMALNEJ DLA CZERWCA

Ten dzień z pewnością przejdzie do historii pomiarów meteorologicznych. Rekord z 2000 roku, który należał do rejonów Piły został pobity. Blisko 19 lat temu na posterunku meteo w Pile zanotowano 36,3 stopnie. Prawdę mówiąc mało kto wierzył w to, że właśnie w środę ten rekord zostanie pobity. Wielu uważało, że prognozy stanowczo zawyżyły temperaturę powietrza wskazując na 38 stopni.

Jak się okazało z każdą godziną temperatura w środę rosła i rosła. Już po godzinie w okolicach godziny 10:00 w wielu miejscach temperatura bez problemów przekroczyła +30 stopni. Dwie godziny później temperatura na północnym zachodzie oraz na południu województwa osiągała prawie +35 stopni. W okolicach godziny 15 kiedy słońce dawało najbardziej na południowym wschodzie temperatura powietrza na wysokości 2m wyniosła aż +36,4 st.C. A więc dokładnie o 0,1 stopnia dla tej stacji został pobity rekord. Może nie jest to wielki wyczyn ale jednak ta wartość będzie nowym wyznacznikiem dla czerwca w rejonie województwa.


Na uwagę zasługują jeszcze trzy pomiary.


Pierwszy to pomiar na stacji pomiarowej w m. Manschnow która oddalona jest od naszego województwa o ok 15 km od najbardziej wysuniętego punktu na południowym zachodzie województwa. Tam temperatura powietrza o godzinie 16:00 wyniosła aż +37,5 st.C.


Drugi pomiar pochodzi ze stacji umiejscowionej w naszym województwie a dokładnie w powiecie wałeckim. W Tucznie ok godziny 15:00 termometry na stacji pomiarowej zanotowały aż +37,7 st.


Trzeci pomiar dotyczy Świnoujścia. W tym mieście umiejscowiona jest posterunek meteo IMGW. W środę o godzinie 12:00 pomiar temperatury wyniósł aż +34,8 st.C. a w kolejnej godzinie temperatura spadła o 4,2 st. W tym czasie inne stacje notowały wzrost temperatur a tu spory spadek.


Pomimo tego, że stacje synoptyczne IMGW pokazywały że wartości temperatur w naszym województwie dochodziły do 36 stopni to przykład tych dwóch posterunków meteorologicznych mówią, że miejscami było jeszcze cieplej.


Przesyłaliście zdjęcia pomiarów z waszych urządzeń (zwykły zaokienny termometr lub niewielka stacja pogody albo samochodowy termometr) Wyniki były dużo wyższe niż podawały to stacje IMGW I lub II rzędu. Niestety dzieje się to tak, że termometry zaokienne przeważnie mają z jednej lub kilku stron ścianę, która ogrzewa się i tym samym oddaje ciepło co znacznie zawyża temperaturę. Niewielkie stacje meteo mają słabą osłonę radiacyjną co również w pewien sposób zawyża wynik. No i te nasze samochody. Termometry w samochodach też nie są dokładne. Przeważnie latem od gorącej blachy zawyżają a zimą od zimnej zaniżają.


W skrócie bez wątpienia był to najcieplejszy dzień czerwca od 19 lat.


Poniżej przedstawię jeszcze wartości jakie brakowały do pobicia rekordu na danych posterunkach.


Szczecin (rekord 35.6°C) zabrakło 1,1 st.
Świnoujście (rekord 35.3°C) zabrakło 0,5 st.
Koszalin (rekord 34.9°C) zabrakło 1,8 st.
Resko (rekord 35.7°C) zabrakło 1,5 st.

Gorzów WLKP (rekord 35.4°C) wyrównany wynikW Polsce w Radzyniu w województwie lubuskim około godziny 15.20 zanotowano 38,2 stopnia Celsjusza. Dotychczasowy czerwcowy rekord padł 27 czerwca 1935 roku we Wrocławiu i wynosił 38 st. C.


Galeria wpisów

0 komentarz

Zostaw komentarz

G
  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla użytkowników. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj się by zagłosować.
Niesamowite! (0)0 %
Bardzo dobre (0)0 %
Dobre (0)0 %
Średnie (0)0 %
Słabe (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

O nas

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2019

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2019 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Brzanek Theme by PHP-Fusion Inc

2,773,147 unikalnych wizyt
Czas generowania: 0.15553 sekund | Średnio: 0.15553 (0) sekund | Zapytań: 56 | Użyta pamięć: 6.93MB/4MB