Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
Ostrzeżenie! Burza Ważne od 2019-09-17 godz: 09:00 do 2019-09-18 godz: 09:00 Czytaj więcej
Ostrzeżenie! Wiatr Ważne od 2019-09-17 godz: 08:00 do 2019-09-18 godz: 08:00 Czytaj więcej

BARDZO NIEBEZPIECZNA POGODA NA POCZĄTKU TYGODNIA. MOŻLWY BARDZO SILNY INCYDENT BURZOWY

Aktualnie online
Gości online 6

Użytkowników online 0


Łącznie użytkowników: 14
Najnowszy użytkownik: Martyna Mietluk
Ostatnie pliki
Brak plików
Archiwum bloga
BARDZO NIEBEZPIECZNA POGODA NA POCZĄTKU TYGODNIA. MOŻLWY BARDZO SILNY INCYDENT BURZOWY

BARDZO NIEBEZPIECZNA POGODA NA POCZĄTKU TYGODNIA. MOŻLWY BARDZO SILNY INCYDENT BURZOWY

Od kilku dnia znajdujemy się w zasięgu wyżu o imieniu Renate znad centralnej części europejskiego obszaru synoptycznego. Dzięki temu z zachodu płynie do nas powietrze polarne o cechach morskich. Zapewnia nam to suchą i pogodną aurę. Może temperatura nas nie zadowala ale nie można powiedzieć, że jest zimno. Ta sielanka niestety wkrótce się skończy.

Za kilkanaście godzin na południu Europy w okolicach Alp powstanie układ niskiego ciśnienia, który w kolejnych godzinach z impetem przemieszczał się będzie na północ i północny wschód. Niż przyniesie gwałtowne pogorszenie pogody.


Najbardziej zagrożonymi rejonami są wschodnie Niemcy oraz zachodnia część Polski. To tam niż najbardziej wpłynie na pogodę. Możliwe będą bardzo silne burze z olbrzymim gradem do 5-6 cm silnym wiatrem do 120 km/h oraz gwałtownymi wręcz nawalnymi opadami deszczu, które w wielu miejscach mogą przekroczyć aż 80-100 l/m2. Najprawdopodobniej groźny układ dotrze do nas w godzinach wieczornych lub w pierwszej części nocy.


Taki scenariusz podtrzymywany jest od kilkunastu godzin przez różne modele numeryczne. Do omawianego załamania pogody jest jeszcze kilkadziesiąt godzin więc prognozy te będą jeszcze ulegały zmianom. Ze względu na dynamiczny przebieg dopiero na kilka godzin będzie można przewidzieć gdzie w jakim regionie będą przechodziły najgroźniejsze burze.


Prognozowanie pogody dla naszego regionu zajmujemy się już od kilku lat, jak do tej pory nie widzieliśmy wcześniej aż tak silnych warunków termodynamicznych połączonych z kinematycznymi. To może być naprawdę wybuchowa mieszanka. Z reguły daleko jesteśmy od straszenia. Naszym głównym celem jest ostrzeganie – więc to robimy. Powyższe informacje oczywiście są tylko możliwym scenariuszem.


Galeria wpisów

0 komentarz

Zostaw komentarz

G
  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla użytkowników. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj się by zagłosować.
Niesamowite! (0)0 %
Bardzo dobre (0)0 %
Dobre (0)0 %
Średnie (0)0 %
Słabe (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

O nas

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2019

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2019 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Brzanek Theme by PHP-Fusion Inc

1,916,685 unikalnych wizyt
Czas generowania: 0.15588 sekund | Średnio: 0.15588 (0) sekund | Zapytań: 56 | Użyta pamięć: 7.03MB/2MB