Oh no! Where's the JavaScript?
Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.

Ostrzeżenie! Wiatr Ważne od 2018-06-21 godz: 12:00 do 2018-06-22 godz: 09:00 Czytaj więcej
I STOPIEŃ ZAGROŻENIA zostaje wydany dla północnej, zachodniej oraz południowej części województwa ze względu na silne porywy wiatru do 60 - 80 km/h.
Ostrzeżenie! Burza Ważne od 2018-06-21 godz: 08:00 do 2018-06-21 godz: 22:00 Czytaj więcej
I STOPIEŃ ZAGROŻENIA zostaje wydany dla wschodniej, południowej i częściowo centralnej części województwa ze względu na silniejsze opady deszczu do 35-40 mm silne porywy wiatru do 80 km/h oraz w mniejszym stopniu przed pojawieniem się trąby powietrznej (5%) i opady większego gradu.
Korzystając z witryny, zgadzasz się na nasze ustawienia prywatności i rozumiemy, że używamy plików cookie. Niektóre pliki cookie mogą już być ustawione.
Kliknij przycisk Akceptuję, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podejmowania żadnych działań, przyjmujemy, że zgadzasz się na naszą politykę prywatności.You can read more about our privacy policy here

Początek tygodnia jeszcze chłodny i deszczowy w kolejnych dniach coraz cieplej.

Początek tygodnia jeszcze chłodny i deszczowy w kolejnych dniach coraz cieplej.

Ostatni tydzień w regionie przyniósł znaczne ochłodzenie oraz dość silne opady deszczu, o których pisaliśmy w ostatniej prognozie konwekcyjnej. Jak na trzecią dekadę maja było zimno, nocami temperatura spadała nawet do 1 stopnia a miejscami przy gruncie pojawiały się przymrozki.

Ostatni tydzień w regionie przyniósł znaczne ochłodzenie oraz dość silne opady deszczu, o których pisaliśmy w ostatniej prognozie konwekcyjnej. Jak na trzecią dekadę maja było zimno, nocami temperatura spadała nawet do 1 stopnia a miejscami przy gruncie pojawiały się przymrozki.

Nowy tydzień na całe szczęście przyniesie znaczną poprawę pogody, będzie znacznie cieplej ale i burzowo. Aktywny niż powoli odsuwa się na zachód a w kolejnych dniach będziemy pod wpływem wyżu z nad morza Czarnego. Z południowego wschodu zacznie napływać cieplejsze powietrze, temperatura wzrośnie do 22 stopni a miejscami będzie nawet i cieplej. Zapraszamy do zapoznania się z prognozą na najbliższe kilka dni.

Poniedziałek (27.05.2013) W tym dniu znajdziemy się jeszcze pod wpływem aktywnego niżu który przemieści się bardzo szybko ze wschodu na zachód. Przyniesie on jeszcze opady deszczu, miejscami może spaść nawet do 10/12 mn w ciągu 3 godzin, głównie w centrum i na południu. W tych też regionach pojawi się nie wielka konwekcja która może wygenerować kilka wyładowań. Wiatr słaby i umiarkowany, ale w porywach może wynieść do 30/40 km/h. Ciśnienie wyniesie 1004 hPa. Temperatura w ciągu dnia znacznie wyższa i wyniesie od 14/15 kresek na wschodzie i w centrum na północy 16 stopni najcieplej na południu i zachodzie gdzie słupki rtęci poszybują najwyżej do 18 stopni. Nocą temperatura spadnie do 8 stopni. Nad samym morzem noc cieplejsza do 9/10 kresek.

Wtorek (28.05.2013) Temperatura podobna do poniedziałkowej i wyniesie od 17 stopni na wschodzie i w centrum do 18/19 kresek na zachodzie i południowym zachodzie. Ciśnienie w ciągu dnia wyniesie 1004 hPa. Na wschodzie i południu możliwe popołudniowe burze gdzie wartość CAPE nie będzie zbyt wysoka i wyniesie do 700/750 J/Kg, przy zbyt niskim LI wynoszącym ok. -2 nie powinny być gwałtowne. Głównym zagrożeniem ze strony burz w tym dniu jeśli się pojawią, będą silniejsze opady deszczu. Noc w całym regionie już cieplejsza z temperaturą ok. 11 stopni.

28

Środa (29.05.2013) Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 18/19 kresek nad samym morzem do 20 w centrum i 22 na południu i zachodzie. W ciągu dnia sporo słońca, padać nie powinno. Ciśnienie wyniesie 1004 hPA. Po południu zaczną tworzyć się chmury burzowe i możliwe że na wschodzie w centrum oraz na południu zagrzmi. Wartość CAPE jaką podają modele numeryczne w tych regionach wyniosą od 1000 do 1250 J/Kg a przy LI wynoszącym ok. -2/-3 burze miejscami mogą być gwałtowne. Głównym zagrożeniem ze strony zjawisk atmosferycznych będą silniejsze opady deszczu lub nie wielkiego gradu oraz silniejsze porywy wiatru którego prędkość może wynieść nawet do 50/60 km/h. Jeśli warunki na ten dzień utrzymają się zostaną wydane ostrzeżenia. Nocne temperatury już na poziomie i wyniosą ok. 12/13 stopni.

29

Czwartek (30.05.2013) Ten dzień zapowiada się naprawdę pięknie od rana zachmurzenia małe a miejscami nawet bezchmurnie. Temperatura na ten dzień wyniesie od 20 nad samym morzem do 22 w centrum i 24/25 na południu i na wschodzie. Popołudniami w całym regionie możliwe burze, które w wielu miejscach mogą być gwałtowne i niebezpieczne. Wartości CAPE wyniesie ok. 1500 J/Kg LI do -4. Wartość hamująca CIN pojawi się niewielka i dopiero w godzinach wieczornych. Wszystko wskazuje na to że burze mogą przybrać postać liniową, posiadając w swej strukturze superkomórki. Głównym zagrożenie ze strony burz na ten dzień będą jak zawsze silniejsze opady deszczu, opady gradu którego średnica może wynieść nawet do 2/3 cm oraz silniejszy wiatr. Na chwilę obecną jest jeszcze zbyt daleko aby to wszystko dokładnie pospinać. Jeśli warunki się nie zmienią na ten dzień zostanie wydane ostrzeżenie.

30

Jak widzimy przyszły tydzień zapowiada się całkiem nieźle. Łowcy burz powinni być zadowoleni, jeśli nic się nie zmieni to może być naprawdę ciekawie. Przypominamy są to tylko prognozy wydawane na dość długi odstęp czasowy, możliwe że część prognozowanych wartości ulegnie zmianie o których będziemy informowali.


0 comments

Leave a Comment

Guest
  • No Comments have been Posted.

Rating is available to Members only.
Please Login to vote.
Awesome! (0)0 %
Very Good (0)0 %
Good (0)0 %
Average (0)0 %
Poor (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

About Us

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2018

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2018 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Brzanek Theme by PHP-Fusion Inc

587,386 unique visits
| Memory used: 8.71MB/2MB