Chłodny front atmosferyczny, zbieżność wiatru niebezpieczne warunki termodynamiczne. Nadchodzą silne burze z gradem i silnym wiatrem.

Users Online Now
Guests Online: 2

Members Online: 0

Total Members: 18
Newest Member: Konrad Bienkowski

Chłodny front atmosferyczny, zbieżność wiatru niebezpieczne warunki termodynamiczne. Nadchodzą silne burze z gradem i silnym wiatrem.

Od kilku dni nasi eksperci bacznie przyglądają się prognozom na nadchodzące dni. Już praktycznie wszystko zostało przesądzone po upałach z jakimi zmagamy się w ostatnich dniach we wtorek przyjdą bardzo silne i niebezpieczne burze.

Obecnie warunki prognozowane przez model GFS na dzień 30 maja są bardzo niebezpieczne wręcz alarmujące. Bardzo wysokie wartości termodynamiczne (CAPE do 2500 j/kg) połączone ze zbieżnością wiatru w dolnej warstwie troposfery skutkować będzie burzami, które mogą generować niebezpieczne zjawiska w postaci dużego gradu, nawalnych opadów deszczu oraz silnymi porywami wiatru. Nie wykluczone też mogą być trąby powietrzne.

Do omawianego okresu pozostało jeszcze kilkanaście aktualizacji. Możliwe, że warunki zmienią się na lepsze lub gorsze. O wszystkich niebezpieczeństwach poinformujemy Państwa w prognozie konwekcyjnej w poniedziałek w godzinach wieczornych.
Źródło grafiki: meteomodel.pl


2 comments
  • 01/01/1970

    Reply · ·

Leave a Comment

Guest
Sign In
Not a member yet? Click here to register.
Rating is available to Members only. Please Login or Register to vote.
Awesome! (0)0 %
Very Good (0)0 %
Good (0)0 %
Average (0)0 %
Poor (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

About Us

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2017

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2017 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

309,548 unique visits

Contact Me

Nebula Theme by PHP-Fusion Inc

| Memory used: 3.39MB/3.75MB