Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.

LASZLO I MARTIN PRZYNIOSĄ DO NAS ZMIANĘ POGODY - POJAWIĄ SIĘ OPADY ŚNIEGU I DESZCZU ZE ŚNIEGIEM

Aktualnie online
Gości online 4

Użytkowników online 0


Łącznie użytkowników: 14
Najnowszy użytkownik: Martyna Mietluk
Ostatnie pliki
Brak plików
Archiwum bloga
LASZLO I MARTIN PRZYNIOSĄ DO NAS ZMIANĘ POGODY - POJAWIĄ SIĘ OPADY ŚNIEGU I DESZCZU ZE ŚNIEGIEM

LASZLO I MARTIN PRZYNIOSĄ DO NAS ZMIANĘ POGODY - POJAWIĄ SIĘ OPADY ŚNIEGU I DESZCZU ZE ŚNIEGIEM

Po kilkudniowej dominacji antycyklonu Brigida przynoszącej pogodną ale mroźną aurę przychodzi czas na znaczące zmiany. Laszlo i Martin to imiona dwóch układów niskiego ciśnienia, które obecnie znajdują się nad Atlantykiem.

Nocą z piątku na sobotę znajdziemy się w zasięgu pierwszego układu. Z zachodu na wschód przemieszczał się będzie (prawdopodobnie) zokludowany front atmosferyczny przynosząc opady śniegu o zmiennym natężeniu. Lokalnie opady mogą być intensywne. Przy ujemnej temperaturze śnieg nie będzie topniał i praktycznie w całym województwie powinna utworzyć się pokryw śnieżna. W zależności od regionu w nocy może spaść od 3 do 8 cm śniegu.

W sobotę w ciągu dnia głównie w centrum oraz na południowym wschodzie i miejscami na zachodzie województwa pojawią się kolejne opady. Spadnie kolejne kilka centymetrów białego puchu. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do ok zera. Lokalnie może być na delikatnym minusie. Ze względu na zmarzniętą glebę śnieg nie powinien topnieć.

Kolejna strefa opadów śniegu związana z drugim układem niskiego ciśnienia pojawi się w nocy z soboty na niedzielę oraz w niedzielę. Wszystko wskazuje na to, że opady obejmą całe województwo. Lokalnie będą silne. Niestety zwiększy się temperatura powietrza. Nocą z soboty na niedzielę jeszcze na minusie ale w niedzielę w ciągu dnia wszędzie już temperatura dodatnia. Pojawią się miejsca gdzie śnieg może przechodzić w deszcz ze śniegiem.

W sobotę oraz w niedzielę zwiększy się prędkość wiatru. Chwilami w porywach może osiągać prędkość do 50-60 km/h. Silny wiatr może powodować zawieje i zamieci śnieżne.

W ciągu 48 godzin prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej od 9 do nawet 20 lokalnie 25 cm. Przypominam takie są prognozy jak będzie w rzeczywistości czas pokaże.


Galeria wpisów

0 komentarz

Zostaw komentarz

G
  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla użytkowników. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj się by zagłosować.
Niesamowite! (0)0 %
Bardzo dobre (0)0 %
Dobre (0)0 %
Średnie (0)0 %
Słabe (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

O nas

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2019

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2019 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Brzanek Theme by PHP-Fusion Inc

1,635,991 unikalnych wizyt
Czas generowania: 0.14753 sekund | Średnio: 0.14753 (0) sekund | Zapytań: 56 | Użyta pamięć: 7.04MB/2MB