Oh no! Where's the JavaScript?
Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.

Wyrażam zgodę na przechowywanie lub uzyskiwanie dostępu do informacji przechowywanej w moim urządzeniu przez Zaufanych Partnerów serwisu pogoda-zachodniopomorskie.pl oraz na przetwarzanie przez serwis i Zaufanych Partnerów danych osobowych dotyczących korzystania z witryny, w celach marketingowych tych partnerów, w tym na profilowanie i wyświetlanie treści dopasowanych do moich potrzeb. Polityka Prywatności

NOC Z CZWARTKU NA PIĄTEK- KLUCZOWA ZMIANA W POGODZIE, PRZEJŚCIE ZATOKI NISKIEGO CIŚNIENIA, GWAŁTOWNE OCHŁODZENIE I OPADY ŚNIEGU

NOC Z CZWARTKU NA PIĄTEK- KLUCZOWA ZMIANA W POGODZIE, PRZEJŚCIE ZATOKI NISKIEGO CIŚNIENIA, GWAŁTOWNE OCHŁODZENIE I OPADY ŚNIEGU

NOC Z CZWARTKU NA PIĄTEK- KLUCZOWA ZMIANA W POGODZIE, PRZEJŚCIE ZATOKI NISKIEGO CIŚNIENIA, GWAŁTOWNE OCHŁODZENIE I OPADY ŚNIEGU

W nocy z czwartku na piątek przez Morze Bałtyckie wędrować będzie zatoka niskiego ciśnienia. Nad region w zachodniej części zatoki z północy postępować ma spływ mocno wychłodzonej, niestabilnej masy powietrza. Wzrośnie gradient baryczny, a wraz z nim prędkość wiatru.

Na wybrzeżu nad ranem w piątek wiać ma porywiście z północy znad Morza Bałtyckiego, co dodatkowo wspomagać ma konwekcje( efekt morza). Dlatego, też największe przyrosty pokrywy śnieżnej spodziewane są na wybrzeżu, a szczególnie w jego wschodniej części. Najsilniejsze porywy wiatru w czasie konwekcji mogą osiągać ok.70 km/h.

Mokry, gęsty i ciężki śnieg padający w nocy z czwartku na piątek i w piątek rano stanowić może poważne utrudnienia komunikacyjne. Miejscami pokrywa może osiągać 4-6 cm.

Ze względu na podwyższoną chwiejność termodynamiczną i dobre warunki kinematyczne nie wykluczamy burz śnieżnych. W głównej mierze tyczy się to obszaru wschodniego wybrzeża.

W piątek temperatura minimalna osiągać ma ok.-2/0 st.C. W ciągu dnia silnie operować ma słońce, niskie zachmurzenie w końcu odpuści. Maksymalnie w cieniu na wysokości 2m odnotować mamy 0-2 st.C. W nocy z piątku na sobotę zapewne spadek temperatury okaże się gwałtowniejszy( do - 5 st.C w głębi region).

Prognoza na noc model WRF


Prognoza na noc model UMPL

News Gallery
Rating is available to Members only.
Please Login or Register to vote.
Awesome! (0)0 %
Very Good (0)0 %
Good (0)0 %
Average (0)0 %
Poor (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

About Us

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2018

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2019 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Brzanek Theme by PHP-Fusion Inc

953,415 unique visits
| Memory used: 10.1MB/2MB