Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.

NOC Z CZWARTKU NA PIĄTEK- KLUCZOWA ZMIANA W POGODZIE, PRZEJŚCIE ZATOKI NISKIEGO CIŚNIENIA, GWAŁTOWNE OCHŁODZENIE I OPADY ŚNIEGU

Aktualnie online
Gości online 4

Użytkowników online 0


Łącznie użytkowników: 14
Najnowszy użytkownik: Martyna Mietluk
Ostatnie pliki
Brak plików
Archiwum bloga
NOC Z CZWARTKU NA PIĄTEK- KLUCZOWA ZMIANA W POGODZIE, PRZEJŚCIE ZATOKI NISKIEGO CIŚNIENIA, GWAŁTOWNE OCHŁODZENIE I OPADY ŚNIEGU

NOC Z CZWARTKU NA PIĄTEK- KLUCZOWA ZMIANA W POGODZIE, PRZEJŚCIE ZATOKI NISKIEGO CIŚNIENIA, GWAŁTOWNE OCHŁODZENIE I OPADY ŚNIEGU

W nocy z czwartku na piątek przez Morze Bałtyckie wędrować będzie zatoka niskiego ciśnienia. Nad region w zachodniej części zatoki z północy postępować ma spływ mocno wychłodzonej, niestabilnej masy powietrza. Wzrośnie gradient baryczny, a wraz z nim prędkość wiatru.

Na wybrzeżu nad ranem w piątek wiać ma porywiście z północy znad Morza Bałtyckiego, co dodatkowo wspomagać ma konwekcje( efekt morza). Dlatego, też największe przyrosty pokrywy śnieżnej spodziewane są na wybrzeżu, a szczególnie w jego wschodniej części. Najsilniejsze porywy wiatru w czasie konwekcji mogą osiągać ok.70 km/h.

Mokry, gęsty i ciężki śnieg padający w nocy z czwartku na piątek i w piątek rano stanowić może poważne utrudnienia komunikacyjne. Miejscami pokrywa może osiągać 4-6 cm.

Ze względu na podwyższoną chwiejność termodynamiczną i dobre warunki kinematyczne nie wykluczamy burz śnieżnych. W głównej mierze tyczy się to obszaru wschodniego wybrzeża.

W piątek temperatura minimalna osiągać ma ok.-2/0 st.C. W ciągu dnia silnie operować ma słońce, niskie zachmurzenie w końcu odpuści. Maksymalnie w cieniu na wysokości 2m odnotować mamy 0-2 st.C. W nocy z piątku na sobotę zapewne spadek temperatury okaże się gwałtowniejszy( do - 5 st.C w głębi region).

Prognoza na noc model WRF


Prognoza na noc model UMPL

Galeria wpisów

0 komentarz

Zostaw komentarz

G
  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla użytkowników. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj się by zagłosować.
Niesamowite! (0)0 %
Bardzo dobre (0)0 %
Dobre (0)0 %
Średnie (0)0 %
Słabe (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

O nas

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2019

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2019 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Brzanek Theme by PHP-Fusion Inc

1,635,766 unikalnych wizyt
Czas generowania: 0.17187 sekund | Średnio: 0.17187 (0) sekund | Zapytań: 56 | Użyta pamięć: 7.04MB/2MB