Oh no! Where's the JavaScript?
Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.

Wyrażam zgodę na przechowywanie lub uzyskiwanie dostępu do informacji przechowywanej w moim urządzeniu przez Zaufanych Partnerów serwisu pogoda-zachodniopomorskie.pl oraz na przetwarzanie przez serwis i Zaufanych Partnerów danych osobowych dotyczących korzystania z witryny, w celach marketingowych tych partnerów, w tym na profilowanie i wyświetlanie treści dopasowanych do moich potrzeb. Polityka Prywatności

PROGNOZA POGODY NA NAJBLIŻSZE DNI. SZTORM, SILNY WIATR, COFKA, A NASTĘPNIE UDERZENIE ZIMNA I NOCNE PRZYMROZKI. ZAŁAMANIE POGODY ROZPOCZNIE SIĘ W WEEKEND

PROGNOZA POGODY NA NAJBLIŻSZE DNI. SZTORM, SILNY WIATR, COFKA, A NASTĘPNIE UDERZENIE ZIMNA I NOCNE PRZYMROZKI. ZAŁAMANIE POGODY ROZPOCZNIE SIĘ W WEEKEND

PROGNOZA POGODY NA NAJBLIŻSZE DNI. SZTORM, SILNY WIATR, COFKA, A NASTĘPNIE UDERZENIE ZIMNA I NOCNE PRZYMROZKI. ZAŁAMANIE POGODY ROZPOCZNIE SIĘ W WEEKEND

W najbliższych dniach znacznie się ochłodzi, lecz największe zmiany nadejdą w weekend, co będzie przełomowym wydarzeniem w pogodzie. Będzie to miało związek z liczną cykolgenezą na Północy Europy. Dynamiczny silny, górnotroposferyczny prąd strumieniowy sprzyjać ma pogłębianiu się ośrodków niżowych. Wzrośnie gradient baryczny, a co za tym idzie prędkość wiatru.

Wiatr z kierunków północnych spowodować może niestety bardzo silną cofkę i duże wzrosty poziomu wód w rzekach przybrzeżnych. Najmocniej ma wiać w niedzielę i częściowo w poniedziałek. W sobotę, również mocniej powieje, lecz ten najgłębszy niż, który spowoduje najsilniejsze ochłodzenie( spływ arktycznych mas powietrza) zaznaczy się właśnie pod koniec tygodnia.

Czwartek

Dominować ma zachmurzenie duże(6-8/8 oktantów). Przejaśnienia mogą pojawiać się sporadycznie.Przeważnie, jednak całkowicie niebo przykrywać będą chmury warstwowe.Temperatura wynosić ma ok.11-13 st.C, lecz za sprawą silniejszego wiatru z kierunku zachodniego odczuwać możemy niższe wartości. Niewykluczone są słabe,chwilowe symboliczne opady z chmur warstwowych. Na silniejszy deszcz możemy liczyć w piątek.

W niedzielę możemy mieć do czynienia z bardzo silnym wiatrem, z nietypowego kierunku. Może on powodować sporo zagrożeń, w tym m.in cofkę i częściowe zalewanie terenów nadbrzeżnych, biorąc pod uwagę to że z kierunku N,NNW wiać ma silnie i dość długo. Fale na morzu mogą okażą się imponujące ! Możliwe, że porywy wiatru, w czasie przechodzenia komórek burzowych dochodzić mogą do 90-100 km/h. Dynamika jest duża, niż jest bardzo nietypowy, bo atakuje z północy i będzie mieć potencjał. Ze względu na mocno wychłodzoną środkową troposferę mogą pojawiać się opady gradu i krupy śnieżnej. Apelujemy o śledzenie aktualnych ostrzeżeń i przekazywanie informacji dalej !

Po weekendzie po zachodniej części niżu wytworzy się korytarz do napływu arktycznych mas. Będziemy mieć do czynienia z pierwszymi przymrozkami w tym sezonie. NIESAMOWITE ZMIANY POGODOWE.

Źródło grafiki: https://meteomodel.pl/


News Gallery

0 comments

Leave a Comment

Guest
  • No Comments have been Posted.

Rating is available to Members only.
Please Login or Register to vote.
Awesome! (0)0 %
Very Good (0)0 %
Good (0)0 %
Average (0)0 %
Poor (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

About Us

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2018

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2018 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Brzanek Theme by PHP-Fusion Inc

840,241 unique visits
| Memory used: 9.82MB/12MB