Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.

We wtorek 26.03.2019 w pierwszej części dnia na północy należy spodziewać się silniejszego wiatru. Chwilami może osiągać prędkość do 75 km/h.
Ostrzeżenie! Wiatr Ważne od 2019-03-26 godz: 06:00 do 2019-03-26 godz: 18:00 Czytaj więcej

Chłodny front atmosferyczny, zbieżność wiatru niebezpieczne warunki termodynamiczne. Nadchodzą silne burze z gradem i silnym wiatrem.

Chłodny front atmosferyczny, zbieżność wiatru niebezpieczne warunki termodynamiczne. Nadchodzą silne burze z gradem i silnym wiatrem.

Chłodny front atmosferyczny, zbieżność wiatru niebezpieczne warunki termodynamiczne. Nadchodzą silne burze z gradem i silnym wiatrem.

Od kilku dni nasi eksperci bacznie przyglądają się prognozom na nadchodzące dni. Już praktycznie wszystko zostało przesądzone po upałach z jakimi zmagamy się w ostatnich dniach we wtorek przyjdą bardzo silne i niebezpieczne burze.

Obecnie warunki prognozowane przez model GFS na dzień 30 maja są bardzo niebezpieczne wręcz alarmujące. Bardzo wysokie wartości termodynamiczne (CAPE do 2500 j/kg) połączone ze zbieżnością wiatru w dolnej warstwie troposfery skutkować będzie burzami, które mogą generować niebezpieczne zjawiska w postaci dużego gradu, nawalnych opadów deszczu oraz silnymi porywami wiatru. Nie wykluczone też mogą być trąby powietrzne.

Do omawianego okresu pozostało jeszcze kilkanaście aktualizacji. Możliwe, że warunki zmienią się na lepsze lub gorsze. O wszystkich niebezpieczeństwach poinformujemy Państwa w prognozie konwekcyjnej w poniedziałek w godzinach wieczornych.
Źródło grafiki: meteomodel.pl


Galeria wpisów

0 komentarz

Zostaw komentarz

G
  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla użytkowników. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj się by zagłosować.
Niesamowite! (0)0 %
Bardzo dobre (0)0 %
Dobre (0)0 %
Średnie (0)0 %
Słabe (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

O nas

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2019

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2019 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Brzanek Theme by PHP-Fusion Inc

1,045,101 unikalnych wizyt
Czas generowania: 0.12247 sekund | Średnio: 0.12247 (0) sekund | Zapytań: 56 | Użyta pamięć: 7.11MB/2MB