Oh no! Where's the JavaScript?
Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.

Ostrzeżenie! Mgła Ważne od 2018-10-16 godz: 23:00 do 2018-10-17 godz: 08:00 Czytaj więcej
II STOPIEŃ ZAGROŻENIA zostaje wydany dla powiatów zachodnich i północno zachodnich ze względu na możliwe gęste mgły ograniczające widzialność do 100 metrów.
I STOPIEŃ ZAGROŻENIA zostaje wydany częściowo zachodniej i centralnej części województwa ze względu na możliwe gęste mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.
Korzystając z witryny, zgadzasz się na nasze ustawienia prywatności i rozumiemy, że używamy plików cookie. Niektóre pliki cookie mogą już być ustawione.
Kliknij przycisk Akceptuję, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podejmowania żadnych działań, przyjmujemy, że zgadzasz się na naszą politykę prywatności.You can read more about our privacy policy here

Chłodny front atmosferyczny, zbieżność wiatru niebezpieczne warunki termodynamiczne. Nadchodzą silne burze z gradem i silnym wiatrem.

Chłodny front atmosferyczny, zbieżność wiatru niebezpieczne warunki termodynamiczne. Nadchodzą silne burze z gradem i silnym wiatrem.

Chłodny front atmosferyczny, zbieżność wiatru niebezpieczne warunki termodynamiczne. Nadchodzą silne burze z gradem i silnym wiatrem.

Od kilku dni nasi eksperci bacznie przyglądają się prognozom na nadchodzące dni. Już praktycznie wszystko zostało przesądzone po upałach z jakimi zmagamy się w ostatnich dniach we wtorek przyjdą bardzo silne i niebezpieczne burze.

Obecnie warunki prognozowane przez model GFS na dzień 30 maja są bardzo niebezpieczne wręcz alarmujące. Bardzo wysokie wartości termodynamiczne (CAPE do 2500 j/kg) połączone ze zbieżnością wiatru w dolnej warstwie troposfery skutkować będzie burzami, które mogą generować niebezpieczne zjawiska w postaci dużego gradu, nawalnych opadów deszczu oraz silnymi porywami wiatru. Nie wykluczone też mogą być trąby powietrzne.

Do omawianego okresu pozostało jeszcze kilkanaście aktualizacji. Możliwe, że warunki zmienią się na lepsze lub gorsze. O wszystkich niebezpieczeństwach poinformujemy Państwa w prognozie konwekcyjnej w poniedziałek w godzinach wieczornych.
Źródło grafiki: meteomodel.pl


News Gallery

0 comments

Leave a Comment

Guest
  • No Comments have been Posted.

Rating is available to Members only.
Please Login or Register to vote.
Awesome! (0)0 %
Very Good (0)0 %
Good (0)0 %
Average (0)0 %
Poor (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

About Us

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2018

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2018 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Brzanek Theme by PHP-Fusion Inc

743,547 unique visits
| Memory used: 9.59MB/10MB