Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.

We wtorek 26.03.2019 w pierwszej części dnia na północy należy spodziewać się silniejszego wiatru. Chwilami może osiągać prędkość do 75 km/h.
Ostrzeżenie! Wiatr Ważne od 2019-03-26 godz: 06:00 do 2019-03-26 godz: 18:00 Czytaj więcej

Najpierw Rolf za nim Stefan a na końcu Thomas

Najpierw Rolf za nim Stefan a na końcu Thomas

Najpierw Rolf za nim Stefan a na końcu Thomas

Proszę zapamiętać te imiona, to właśnie tak zostały nazwane trzy układy niskiego ciśnienia, które dokuczają i będą dokuczały nam w najbliższych dniach. W poniedziałek oraz nocą z poniedziałku na wtorek przez południową część Skandynawii przemieszczał się pierwszy z układów. Rolf sprowadził do nas silniejszy wiatr na północy województwa.

W Darłowie oraz w Dźwirzynie porywy wiatru dochodziły do 72-70 km/h. Na pozostałym obszarze wiatr chwilami osiągał prędkość do 60 km/h. Poza silnym wiatrem pojawiły się też spore opady. Na północy oraz w centrum w ciągu 12 godzin spadło do 15-20 mm deszczu.

W najbliższych dniach nie koniec wietrznej i nieprzyjemnej pogody. We wtorek na jakiś czas odetchniemy. Silniejszy wiatr pojawi się tylko na północy maksymalnie do 60 km/h. Na pozostałym obszarze województwa wiatr nie powinien przekroczyć 40-45 km/h.

W środę wpływ na pogodę klarować będzie wspomniany wcześniej kolejny układ niskiego ciśnienia. Tym razem Stefan sprowadzi do nas kolejną dawkę silniejszego wiatru i opady deszczu. Tym razem powieje w całym województwie, a najsilniejsze porywy wiatru mogą dochodzić do 60-70 km/h.

Apogeum złej pogody czeka nas w nocy z czwartku na piątek. Nocą ze środy na czwartek w okolicach Irlandii powstanie kolejny układ niskiego ciśnienia. Tym razem nazywać się będzie Thomas. W bardzo szybkim tempie zacznie pogłębiać się, a na jego trasie znajdzie się środkowa część Wielkiej Brytanii, Morze Północne, Dania oraz południowa część Bałtyku. Po jego południowej oraz zachodniej części pojawią się bardzo silne lokalnie niszczycielskie porywy wiatru. Na terenie Belgii, Holandii i Niemiec porywy wiatru mogą dochodzić a lokalnie nawet przekraczać 120 km/h.

Nocą z czwartku na piątek centrum układu niskiego ciśnienia znajdzie się nad wschodnią Danią. Początkowo silny wiatr pojawi się na zachodzie a z każdą kolejną godziną obejmie całą południową i centralną część województwa. Tym razem najsilniejszy wiatr nie pojawi się nad morzem a na południowym zachodzie. Tam należy spodziewać się porywów nawet do 100-110 km/h. W centrum oraz na południu i na południowym wschodzie wiatr może osiągać prędkość do 90 km/h. Na pozostałym obszarze chwilami powieje do 70-80 km/h. W drugiej części nocy wiatr zmieni swój kierunek. Powieje z północy. W tym czasie powstanie zjawisko cofki. Północna część województwa zagrożona będzie lokalnymi podtopieniami. Ze względu na spływ chłodnych mas powietrza z północy nie wykluczone będą opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Po godzinie 09:00 w piątek prędkość wiatru zacznie spadać.


Galeria wpisów

0 komentarz

Zostaw komentarz

G
  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla użytkowników. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj się by zagłosować.
Niesamowite! (0)0 %
Bardzo dobre (0)0 %
Dobre (0)0 %
Średnie (0)0 %
Słabe (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

O nas

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2019

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2019 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Brzanek Theme by PHP-Fusion Inc

1,045,169 unikalnych wizyt
Czas generowania: 0.15027 sekund | Średnio: 0.15027 (0) sekund | Zapytań: 56 | Użyta pamięć: 7.11MB/4MB