Oh no! Where's the JavaScript?
Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.

Wyrażam zgodę na przechowywanie lub uzyskiwanie dostępu do informacji przechowywanej w moim urządzeniu przez Zaufanych Partnerów serwisu pogoda-zachodniopomorskie.pl oraz na przetwarzanie przez serwis i Zaufanych Partnerów danych osobowych dotyczących korzystania z witryny, w celach marketingowych tych partnerów, w tym na profilowanie i wyświetlanie treści dopasowanych do moich potrzeb. Polityka Prywatności

Najpierw Rolf za nim Stefan a na końcu Thomas

Najpierw Rolf za nim Stefan a na końcu Thomas

Najpierw Rolf za nim Stefan a na końcu Thomas

Proszę zapamiętać te imiona, to właśnie tak zostały nazwane trzy układy niskiego ciśnienia, które dokuczają i będą dokuczały nam w najbliższych dniach. W poniedziałek oraz nocą z poniedziałku na wtorek przez południową część Skandynawii przemieszczał się pierwszy z układów. Rolf sprowadził do nas silniejszy wiatr na północy województwa.

W Darłowie oraz w Dźwirzynie porywy wiatru dochodziły do 72-70 km/h. Na pozostałym obszarze wiatr chwilami osiągał prędkość do 60 km/h. Poza silnym wiatrem pojawiły się też spore opady. Na północy oraz w centrum w ciągu 12 godzin spadło do 15-20 mm deszczu.

W najbliższych dniach nie koniec wietrznej i nieprzyjemnej pogody. We wtorek na jakiś czas odetchniemy. Silniejszy wiatr pojawi się tylko na północy maksymalnie do 60 km/h. Na pozostałym obszarze województwa wiatr nie powinien przekroczyć 40-45 km/h.

W środę wpływ na pogodę klarować będzie wspomniany wcześniej kolejny układ niskiego ciśnienia. Tym razem Stefan sprowadzi do nas kolejną dawkę silniejszego wiatru i opady deszczu. Tym razem powieje w całym województwie, a najsilniejsze porywy wiatru mogą dochodzić do 60-70 km/h.

Apogeum złej pogody czeka nas w nocy z czwartku na piątek. Nocą ze środy na czwartek w okolicach Irlandii powstanie kolejny układ niskiego ciśnienia. Tym razem nazywać się będzie Thomas. W bardzo szybkim tempie zacznie pogłębiać się, a na jego trasie znajdzie się środkowa część Wielkiej Brytanii, Morze Północne, Dania oraz południowa część Bałtyku. Po jego południowej oraz zachodniej części pojawią się bardzo silne lokalnie niszczycielskie porywy wiatru. Na terenie Belgii, Holandii i Niemiec porywy wiatru mogą dochodzić a lokalnie nawet przekraczać 120 km/h.

Nocą z czwartku na piątek centrum układu niskiego ciśnienia znajdzie się nad wschodnią Danią. Początkowo silny wiatr pojawi się na zachodzie a z każdą kolejną godziną obejmie całą południową i centralną część województwa. Tym razem najsilniejszy wiatr nie pojawi się nad morzem a na południowym zachodzie. Tam należy spodziewać się porywów nawet do 100-110 km/h. W centrum oraz na południu i na południowym wschodzie wiatr może osiągać prędkość do 90 km/h. Na pozostałym obszarze chwilami powieje do 70-80 km/h. W drugiej części nocy wiatr zmieni swój kierunek. Powieje z północy. W tym czasie powstanie zjawisko cofki. Północna część województwa zagrożona będzie lokalnymi podtopieniami. Ze względu na spływ chłodnych mas powietrza z północy nie wykluczone będą opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Po godzinie 09:00 w piątek prędkość wiatru zacznie spadać.


News Gallery

0 comments

Leave a Comment

Guest
  • No Comments have been Posted.

Rating is available to Members only.
Please Login or Register to vote.
Awesome! (0)0 %
Very Good (0)0 %
Good (0)0 %
Average (0)0 %
Poor (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

About Us

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2018

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2018 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Brzanek Theme by PHP-Fusion Inc

840,200 unique visits
| Memory used: 9.82MB/12MB