Oh no! Where's the JavaScript?
Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.

Ostrzeżenie! Mgła Ważne od 2018-10-16 godz: 23:00 do 2018-10-17 godz: 08:00 Czytaj więcej
II STOPIEŃ ZAGROŻENIA zostaje wydany dla powiatów zachodnich i północno zachodnich ze względu na możliwe gęste mgły ograniczające widzialność do 100 metrów.
I STOPIEŃ ZAGROŻENIA zostaje wydany częściowo zachodniej i centralnej części województwa ze względu na możliwe gęste mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.
Korzystając z witryny, zgadzasz się na nasze ustawienia prywatności i rozumiemy, że używamy plików cookie. Niektóre pliki cookie mogą już być ustawione.
Kliknij przycisk Akceptuję, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podejmowania żadnych działań, przyjmujemy, że zgadzasz się na naszą politykę prywatności.You can read more about our privacy policy here

Powoli można mówić o Orkanie.

Powoli można mówić o Orkanie.

Powoli można mówić o Orkanie.

Od ostatnich prognoza minęło kilka aktualizacji. Z każdą kolejną prognozy są coraz gorsze. Dla całej zachodniej, północnej oraz częściowo centralnej Europy na czas Świąteczny prognozowany jest bardzo silny wiatr, związany z gwałtownym układem niskiego ciśnienia.

W Niemczech, Danii oraz Skandynawii wiatr w porywach może osiągać a lokalnie przekraczać nawet 140 km/h. W naszym regionie wiatr może dochodzić do 120 km/h nad morzem oraz do 90-100 km/h wgłębi lądu.

Bez wątpienia, jeśli prognozy nie ulegną zmianie, to układ przyjmie miano Orkanu, czyli porywy wiatru przekraczające 120 km/h. Warto jeszcze zauważyć, że ciśnienie w centrum układu nocą z 25 na 26 grudnia spadnie do 956 hPa. W naszym regionie największa różnica ciśnienia pomiędzy północno wschodnimi krańcami a południowo zachodnimi wyniesie aż 18 hPa.

Do omawianego okresu jest jeszcze kilkadziesiąt aktualizacji i obecnie nie ma co siać paniki.


News Gallery

0 comments

Leave a Comment

Guest
  • No Comments have been Posted.

Rating is available to Members only.
Please Login or Register to vote.
Awesome! (0)0 %
Very Good (0)0 %
Good (0)0 %
Average (0)0 %
Poor (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

About Us

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2018

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2018 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Brzanek Theme by PHP-Fusion Inc

743,596 unique visits
| Memory used: 9.57MB/10MB