Prognoza pogody na najbliższe dni. Ocieplenie, Wiosna powraca !

Users Online Now
Guests Online: 2

Members Online: 0

Total Members: 18
Newest Member: Konrad Bienkowski

Prognoza pogody na najbliższe dni. Ocieplenie, Wiosna powraca !

Prognozowany jest napływ cieplejszych polarno-morskich mas powietrza. Prawie wszędzie temperatury maksymalne osiągną lub przekroczą przy ziemi 20 st.C. Z minusowych wartości temperatury ponad warstwą graniczną na wysokości 850 hPa(1.5 km nad poziomem gruntem) przechodzimy do wartości plusowych. Będzie to miało odzwierciedlenie w wartościach na termometrach przy powierzchni ziemi przez całą dobę, w dzień jak i w nocy. Sobotni poranek może być jeszcze zimny i możemy zanotować 0-3 st.C. Miejscami, nawet nie można wykluczyć przymrozków.

 Od niedzieli natomiast przez długi czas do takich sytuacji nie dojdzie.
W sobotę maksymalnie zanotujemy od 14 st.C na wybrzeżu do 17 st.C na południowym-zachodzie województwa. Nie ma mowy o opadach. W całym regionie będzie pogodnie, jedynie miejscami mogą wystąpić nieliczne obłoki piętra wysokiego, które nie ograniczą dostępu promieni słonecznych do powierzchni ziemi.
W niedzielę maksymalnie zanotujemy przeważnie od 16-19 st.C na wybrzeżu do 21-22 st.C na południu województwa. Przy założeniu że słońce świecić ma przez cały dzień i to, że przy ziemi dominować ma silny przepływ z kierunku południowego może być cieplej, niż wskazują na to wyliczenia modeli numerycznych, a tym samym podana mapa !!!

W poniedziałek przeważnie odczuwalnie zrobi się cieplej, bo osłabnie prędkość wiatru. Przepływ powietrza przy ziemi będzie bardzo słaby. Temperatury maksymalne w większej części regionu przekroczą 20 st.C, na wybrzeżu może być różnie.

We wtorek na wybrzeżu przyziemny wiatr zmieni kierunek na północno-wschodni, który zacznie mieć ochładzający wpływ na pogodę. Jest to u nas typowa sytuacja. Kontrast termiczny na obszarze województwa może okazać się spory. Na południu zanotować możemy maksymalnie 22-23 st.C, podczas gdy miejscami na wybrzeżu będzie miejscami ciężko o przekroczenie 10 st.C.


0 comments
    No Comments have been Posted.

Leave a Comment

Guest
Sign In
Not a member yet? Click here to register.
Rating is available to Members only. Please Login or Register to vote.
Awesome! (0)0 %
Very Good (0)0 %
Good (0)0 %
Average (0)0 %
Poor (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

About Us

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2017

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2018 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

486,542 unique visits

Contact Me

Nebula Theme by PHP-Fusion Inc

| Memory used: 10.08MB/4MB