Oh no! Where's the JavaScript?
Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.

Ostrzeżenie! Burza Ważne od 2018-08-17 godz: 18:00 do 2018-08-18 godz: 08:00 Czytaj więcej
Burze możliwe na zachodzie województwa.
Korzystając z witryny, zgadzasz się na nasze ustawienia prywatności i rozumiemy, że używamy plików cookie. Niektóre pliki cookie mogą już być ustawione.
Kliknij przycisk Akceptuję, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podejmowania żadnych działań, przyjmujemy, że zgadzasz się na naszą politykę prywatności.You can read more about our privacy policy here

News

W najbliższych dniach upalnie a noce tropikalne

25 Jul :W najbliższych dniach upalnie a noce tropikalne

Przed nami kolejny w tym roku wzrost temperatur. Za sprawą silnych układów niskiego ciśnienia znad południowo wschodniej oraz zachodniej części Europy do naszego regionu z południa, a następnie ze wschodu napływać będzie gorąca masa powietrza.

Wszystko wskazuje na to, że na przełomie lipca i sierpnia temperatura powietrza w najcieplejszych momentach dnia wzrastać będzie do 30-34 stopni. Praktycznie w całym regionie zrobi się upalnie. Temperatura minimalna spadać będzie do 20-22 stopni, a więc czekają nas tropikalne noce.Pierwsze upały pojawią się już dzisiaj. Na południowym zachodzie temperatura może przekroczyć 30 st.C. W kolejnych dniach obszar z takimi temperaturami będzie się powiększał. Niestety takie temperatury mogą przynieść również złe strony. Z dnia na dzień będą poprawiały się warunki burzowe. Praktycznie od piątku będziemy musieli liczyć się ze zwiększonymi parametrami konwekcyjnymi. Wolno przemieszczające się komórki burzowe będą generowały silne opady deszczu powodujące zalania, a nawet podtopienia. Lokalnie będą mogły pojawiać się zjawiska microburst z bardzo silnymi porywami wiatru i opadami gradu.

Jak zwykle w takich sytuacjach na naszej stronie będziemy przedstawiali warunki i ostrzeżenia związane z upałami oraz burzami. Zapraszamy do obserwacji naszego profilu na facebooku.

27.07.2018 Całkowite zaćmienie księżyca

24 Jul :27.07.2018 Całkowite zaćmienie księżyca

Przed nami największe astronomiczne wydarzenie tego roku, czyli najdłuższe całkowite zaćmienie księżyca od 100 lat.

Kiedy możemy mówić o zaćmieniu księżyca? To bardzo proste, ale i dość rzadkie. Dzieje się to wtedy kiedy Ziemie znajduje się dokładnie pomiędzy Słońcem a Księżycem. Cień ziemi padający na księżyc powoduje jego zaćmienie.

Tegoroczne zaćmienie widoczne będzie z naszej części globu. Jeśli tylko pogoda dopisze, zacznie się ono już w najbliższy piątek od godziny 21:30 i potrwa blisko 2 godziny.
Kolejne tak długie zaćmienie księżyca będzie można zobaczyć dopiero za 100 lat, a więc warto w ten piątek wybrać się w teren i obserwować.

Z tej okazji na naszej stronie dodajemy oddzielną galerię zdjęć, gdzie możecie przesyłać swoje fotografie z tegorocznego zaćmienia księżyca.
Link do strony gdziem możecie dodać swoje zdjęcia http://pogoda-zachodniopomorskie.pl/submit-p/photos

Najpierw ocieplenie potem gwałtowne ochłodzenie i opady deszczu. Przed nami pogodowy miszmasz

19 Jun :Najpierw ocieplenie potem gwałtowne ochłodzenie i opady deszczu. Przed nami pogodowy miszmasz

Nie bez powodu tytuł tego artykułu nazwany został „pogodowy miszmasz”. W najbliższych dniach czeka nas wzrost temperatur do 28 lokalnie 29 stopni i gwałtowny spadek do 15-17 stopni. Do tego należy spodziewać się silniejszych opadów deszczu, porywistego wiatru i co najważniejsze gwałtownych burz.

... Continue Reading +

OCIEPLENIE I POGODNA AURA W SOBOTĘ. BARDZO CIEPŁO, DUSZNO I DYNAMICZNIE W NIEDZIELĘ.

15 Jun :OCIEPLENIE I POGODNA AURA W SOBOTĘ. BARDZO CIEPŁO, DUSZNO I DYNAMICZNIE W NIEDZIELĘ.

Przed nami wzrost temperatury na wysokości 850 hPa(1. 5 km nad gruntem) jak i przy powierzchni ziemi. Ocieplenie w szczególności odczujemy w niedzielę przed nadejściem zokludowanego frontu atmosferycznego. Dzięki silnej operacji słonecznej  termometry mogą wskazać maksymalnie od ok.22-24 st.C nad samym morzem do 26-27 st.C na południu województwa. Wartości temperatur dla wybrzeża mogą być trochę zaniżone, ponieważ do godzin popołudniowych bryza nie wystąpi. Wiatr zacznie zmieniać kierunek na północno-zachodni wraz z nadejściem zokludowanego frontu atmosferycznego.

SOBOTA


Będzie stabilnie, pogodnie i bardzo ciepło. Najwięcej słońca pojawi się w strefie nadmorskiej. W centralnej i południowej części regionu odnotujemy nieco więcej chmur kłębiastych. reprezentujących „chmury dobrej pogody”. Temperatura maksymalna osiągnie od 20 st.C nad samym morzem, przez 22-24 st.C w centrum do 25-26 st.C na południu regionu.

Niedziela

Niedziela oznaczać ma dynamikę w pogodzie. Przed strefą frontową będzie duszno i bardzo ciepło. Za strefa frontową dojdzie do gwałtownych spadków temperatur powietrza. Z zachodu na wschód regionu przemieszczać się mają komórki burzowe( prawdopodobnie przybierające postać liniową). Burze mogą generować silne opady deszczu, porywisty, gwałtowny wiatr oraz lokalne opady gradu. Wydane zostaną stosowne ostrzeżenia !

Jeden z najcieplejszych dni kwietnia w historii. Prognoza na sobotę

20 Apr :Jeden z najcieplejszych dni kwietnia w historii. Prognoza na sobotę

Bez wątpienia dzisiejszy dzień zapisze się w historii pomiarów meteorologicznych jako jeden z najcieplejszych dni kwietnia. W całym regionie temperatura w najcieplejszym momencie dnia bez problemu przekroczyła 20 stopni. Najcieplej było na zachodzie, północnym zachodzie i południowym zachodzie. W Barlinku o godzinie 17:00 zanotowaliśmy aż 27 stopni. Podobnie było w Świnoujściu 26.9 Najchłodniej (jeśli można tak powiedzieć) było w Darłowie oraz w Wałczu 22.4 oraz 22.8 st. C. ... Continue Reading +

Z dnia na dzień coraz cieplej. W piątek nawet do 25 stopni.

18 Apr :Z dnia na dzień coraz cieplej. W piątek nawet do 25 stopni.

W poniedziałek byliśmy pod wpływem układu niskiego ciśnienia, którego centrum przemieszczało się z południa na północ. W wielu miejscach pojawiły się opady deszczu o charakterze słabymi miejscami umiarkowanych.
Od wtorku czeka nas poprawa. Przez najbliższe dni znajdziemy się pod wpływem wyżu (Norbert) znad środkowej części Europy. W związku z tym zrobi się pogodniej i cieplej. Już jutro w najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy ok 18-19 st. C.

Przed nami kolejne ocieplenie. Prognoza na czwartek (11.04.2018)

18 Apr :Przed nami kolejne ocieplenie. Prognoza na czwartek (11.04.2018)

Dzisiaj również było chłodno. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczyliśmy 10-16 stopni. Na środkowym oraz zachodnim wybrzeżu temperatura z ledwością przekroczyła 5 st. C. W Świnoujściu nawet ta wartość nie została osiągnięta. Na szczęście było to tylko chwilowe ochłodzenie. W kolejnych dniach temperatura poszybuje ostro w górę.
Już w czwartek (z wyjątkiem nadmorskich gmin) wszędzie ponad 20 stopni.

The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

About Us

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2018

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2018 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Brzanek Theme by PHP-Fusion Inc

669,546 unique visits
| Memory used: 8.55MB/2MB