News

Users Online Now
Guests Online: 2

Members Online: 0

Total Members: 18
Newest Member: Konrad Bienkowski

Apr 18:Z dnia na dzień coraz cieplej. W piątek nawet do 25 stopni.

W poniedziałek byliśmy pod wpływem układu niskiego ciśnienia, którego centrum przemieszczało się z południa na północ. W wielu miejscach pojawiły się opady deszczu o charakterze słabymi miejscami umiarkowanych.
Od wtorku czeka nas poprawa. Przez najbliższe dni znajdziemy się pod wpływem wyżu (Norbert) znad środkowej części Europy. W związku z tym zrobi się pogodniej i cieplej. Już jutro w najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy ok 18-19 st. C.

Apr 11:Przed nami kolejne ocieplenie. Prognoza na czwartek (11.04.2018)

Dzisiaj również było chłodno. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczyliśmy 10-16 stopni. Na środkowym oraz zachodnim wybrzeżu temperatura z ledwością przekroczyła 5 st. C. W Świnoujściu nawet ta wartość nie została osiągnięta. Na szczęście było to tylko chwilowe ochłodzenie. W kolejnych dniach temperatura poszybuje ostro w górę.
Już w czwartek (z wyjątkiem nadmorskich gmin) wszędzie ponad 20 stopni.

Apr 10:Ogromna różnica temperatur.

10 kwietnia na terenie naszego województwa doszło do bardzo dużej różnicy temperatur. Między północną częścią a południową różnica wynosiła nawet 20 stopni a przecież to raptem 130 km. Poniżej mapa z godzinową maksymalną temperaturą z tego dnia.
Najcieplej było w Barlinku: 24 st. C
Najchłodniej było w Dźwirzynie: 4.7 st. C

Apr 06:Prognoza pogody na najbliższe dni. Ocieplenie, Wiosna powraca !

Prognozowany jest napływ cieplejszych polarno-morskich mas powietrza. Prawie wszędzie temperatury maksymalne osiągną lub przekroczą przy ziemi 20 st.C. Z minusowych wartości temperatury ponad warstwą graniczną na wysokości 850 hPa(1.5 km nad poziomem gruntem) przechodzimy do wartości plusowych. Będzie to miało odzwierciedlenie w wartościach na termometrach przy powierzchni ziemi przez całą dobę, w dzień jak i w nocy. Sobotni poranek może być jeszcze zimny i możemy zanotować 0-3 st.C. Miejscami, nawet nie można wykluczyć przymrozków.

Mar 30:Prognoza pogody na Święta Wielkanocne (31-03/02-04-2018)

Pogodę na nadchodzące dni kształtować będzie układ niskiego ciśnienia. Przyniesie on początkowo opady deszczu chwilami o umiarkowanym natężeniu oraz deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Śnieg pojawi się zwłaszcza nocą z niedzieli na poniedziałek oraz w drugim dniu świąt. Będzie znacznie chłodniej niż prognozowano kilka dni temu na różnych pogodowych portalach.

Mar 28:Prognoza pogody na czwartek (29.03.2018)

Miniona noc przyniosła jeszcze niższe wartości temperatur niż były prognozowane. Najchłodniej nad ranem było w Szczecinie -2.5 st. C. Lokalnie na północy pojawiały się słabe opady śniegu a na południowym zachodzie opady mżawki. Niestety przed nami jeszcze większe załamanie pogody. Już za kilkanaście godzin znajdziemy się pod wpływem układu niskiego ciśnienia Elisabeth i zokludowanego frontu atmosferycznego. W czwartek w południe centrum niżu znajdzie się dokładnie nad naszym województwem. Należy spodziewać się silniejszych opadów oraz chwilami silniejszego wiatru.

Mar 13:Prognoza pogody na środę (14.03.2018)

Zachmurzenie, z jakim dzisiaj spotkaliśmy się w ciągu dnia związane były z układem niskiego ciśnienia znad Morza Bałtyckiego. W centrum oraz na północy padał deszcz, lokalnie dość mocno. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia było od 5 stopni na północnym wschodzie do 11 lokalnie 12 na południu i południowym wschodzie. W najbliższych godzinach centrum niżu odsunie się bardziej na północ.

Mar 12:Prognoza pogody na wtorek (13.03.2018)

Noc z poniedziałku na wtorek (12/13-03-2018)

Najbliższa noc z opadami deszczu. Lokalnie w ciągu 24 godzin spadnie od 5 do 11 mm. Te najsilniejsze wystąpią na zachodzie i północnym zachodzie. Temperatura minimalna wyniesie od 3 stopni na północy do 7-8 na południu i na zachodzie. Wiatr przeważnie z kierunku zachodniego w porywach do 40 km/h.

Mar 07:Prognoza pogody na czwartek (08.03.2018)

Zgodnie z wcześniejszą prognoza w ciągu ostatniej doby byliśmy pod wpływem układu niskiego ciśnienia, który sprowadził do nas opady. Początkowo pojawiły się opady deszczu ze śniegiem, które szybko zmieniły się w opady mokrego śniegu. W godzinach porannych w całym województwie zrobiło się biało. W ciągu dnia, kiedy to temperatura osiągała wartości dodatnie śnieg zaczął powoli topnieć.

The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

About Us

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2017

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2018 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

486,488 unique visits

Contact Me

Nebula Theme by PHP-Fusion Inc

| Memory used: 15.74MB/10MB